Po návratu ze Sokolova se chci prosadit, říká teplický obránce Otto Urma

Otto Urma. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Otto Urma. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

TEPLICE - Do přípravy fotbalistů FK Teplice se zařadil i obránce Otto Urma, který se vrátil z hostování v druholigovém Sokolově. Pro něj je to pikantní situace, protože už v západočeském klubu poznal při práci trenéra Daniela Šmejkala, jenž je novým koučem Teplic! „Zkusím se prosadit,“ nastínil Urma svoje záměry.

Reklama

Jakou jste měl fotbalovou úlohu v Baníku Sokolov?

Trenér Šmejkal chtěl i po obráncích, abychom se zapojovali také do hry dopředu.  Takový je moderní fotbal, takže i z pozice defenzivního hráče jsem se dostával do útočné fáze. Ale hlavně jsem si měl plnit povinnosti směrem dozadu.

V Sokolově jste strávil rok a půl. V čem spatřujete největší přínos svého působení ve druhé lize?

Myslím, že za tu dobu nebyl v kabině žádný problém. I když je pan Šmejkal přísným trenérem, všechno probíhalo v pohodě. Kouč vycházel dobře i se staršími hráči. Je vidět, že má zkušenosti z velkého fotbalu. A hráči k němu vzhlížejí s respektem, když vědí, co má odehráno v české lize, Německu i české reprezentaci.

Co pro vás znamená možnost letní přípravy v Teplicích?

Chtěl bych se probojovat do kádru pro ligu. A léto bude asi zlomové, jestli se mi to podaří. Záleží na tom, jak budu hrát v přípravě a pak i v lize, pokud dostanu šanci.

Máte i další motivaci?

Už jsem nakoukl do české reprezentace hráčů do jedenadvaceti let. Byl jsem na druhém srazu a na soustředění. Hráli jsme s Albánií a snad jsem neodehrál špatný zápas. Když budu působit v Teplicích, existuje naděje, že bych se mohl v reprezentační „jedenadvacítce“ zabydlet. Ale jak jsem naznačoval, především se hodlám prosadit v teplickém ligovém týmu. Od toho se může odvíjet i všechno ostatní.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře