Piráti z Chomutova zaskočili Hradec Králové. Věřili jsme, že zápas můžeme otočit, pochvaluje si Michal Vondrka

Snímek z utkání Chomutov - Hradec. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - V 36. kole hokejové Tipsport extraligy hráči Chomutova přetlačili ambiciózní Hradec Králové 3:2 po prodloužení. V utkání prohrávali už o dvě branky, nakonec ale dokázali vyrovnat a těsně před koncem nastaveného času následně rozhodl chomutovský kanonýr Michal Vondrka.

"Cítím, že se naše situace vrací k lepšímu, ale nesmíme usnout na vavřínech," říká Michal Vondrka. Jeho Piráti aktuálně drží 10. místo v tabulce a bojují o předkolo play-off.

Na domácím ledě s Hradcem Králové jste prohrávali už 0:2, ale opět jste utkání dokázali otočit ve svůj prospěch. Čím si to vysvětlujete?

Prokázali jsme ohromné úsilí a asi rozhodlo to, že jsme věřili tomu, že se zápasem můžeme ještě něco udělat. Šťovíček snížil na 1:2 a hned jsme věřili ještě více tomu, že se nám to může povést. Podařilo se nám pak vyrovnat a nakonec jsme šli za vítězstvím.

Dvě třetiny jste se nemohli střelecky prosadit ani si vypracovat nějaké výrazné šance. Co se pak změnilo?

Dlouho jsme hráli až moc defenzivně a báli jsme se přecházet do útoku. Byli jsme pasivní. Až ve třetí třetině jsme začali hrát aktivněji, chodili jsme více do soubojů a byli více na puku.

Hradec patří k favoritům extraligy, co takové vítězství nad elitném soupeřem může udělat s psychikou vašeho týmu?

Je to klišé, ale skutečně hrajeme zápas od zápasu. Soustředíme se na svůj výkon a když plníme, to co máme, tak můžeme uspět. I proto jsme teď vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů. A to, že jsme nyní porazili zrovna Hradec, nehraje roli.

V poslední době hrajete v poměrně kombinované sestavě. Téměř dvě formace by mohli mít přívlastek "kadaňské", protože pocházejí z vašeho záložního týmu.

Máme marodku, ale kluci z Kadaně skvěle zapadli do sestavy. Makají, bojují a mají dobrý morál. Je dobře, že jsou v našem týmu, takové bojovníky potřebuje každý mančaft a navíc tito hráči umí dát gól. Nepodceňoval bych je a vážím si práce, kterou tady odvádí.

Co říkáte na fakt, že tým Pirátů během sezóny doznal mnoha změn v sestavě?

Mančaft se trochu během sezóny proměnil, ale kluci, kteří k nám v poslední době přišli, skvěle zapadli do kabiny. Jen škoda, že se Dvořák zranil hned po svém příchodu ze Sparty. Cítím, že se naše situace obrací k lepšímu, ale nesmíme usnout na vavřínech.