Piráti otočili další bitvu. Daří se nám rozhodovat v prodloužení, cenil si Vladimír Růžička

Trenér Pirátů Chomutov Vladimír Růžička. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - V dobrém rozmaru byl po utkání 36. kola hokejové Tipsport extraligy trenér Pirátů Chomutov Vladimír Růžička. Pirátům se v současné době daří, když vyhráli šest z posledních sedmi zápasů. "Výhry nad Hradcem si velmi cením," komentoval lodivod Chomutova.

Porazili jste na domácím ledě Hradec Králové, přestože jste prohrávali už o dvě branky. Jak souboj s Východočechy hodnotíte?

Věděli jsme, že k nám přijede velmi silné mužstvo a navíc nám chybělo několik hráčů v sestavě. Chtěli jsme proto bránit, čekat ve středním pásmu a vyrážet do protiútoků. To se nám dařilo, ale když soupeř vstřelil gól na 1:0, začalo to pro nás být těžší. Hradec pak přidal i druhou branku, takže jsme museli začít více riskovat a hrát aktivněji. Nakonec se nám podařilo stav vyrovnat a v prodloužení to je mnohdy o štěstí, které se nyní přiklonilo k nám.

Jak to vypadá s marodkou v týmu?

Marek Tomica je mimo hru dlouhodobě, Vláďa Růžička s Dávidem Skokanem jsou nachlazení, Jakub Sklenář má také menší zranění, se kterým nemůže hrát. Mimo hru je i Dvořák, který se zranil v Litvínově hned po příchodu ze Sparty. V podstatě se nám rozpadly první dvě formace, a proto si výhry nad Hradcem velmi cením.

Vyhráli jste z posledních sedmi zápasů hned šest. Čím to?

Cítíme, že se mužstvo trochu uvolnilo, přestože jsme byli proti Hradci více svázaní a nervózní. Zápasy jsme dříve v koncích prohrávali, teď se to otočilo a daří se nám v prodloužení, což je důležité, protože je lepší získat dva body než pouze jeden.

Jak to, že se tým nyní tak uvolnil?

Vyhráli jsme nějaké zápasy, což byl pro mužstvo dobrý impuls. A tým se nastartoval. Když pořád prohráváte a dostáváte góly v závěru, tak to pro tým není dobré.