Petr Heidenreich se těší na zápas reprezentace a věří, že se Arma v budoucnu bude ucházet o první ligu

Petr Heidenreich. Foto: archiv Vize pro ČeskoPetr Heidenreich. Foto: archiv Vize pro Česko

Ústí n.L. - Fotbalisty Ústí nad Labem zanedlouho čeká vstup do jarní části Fortuna národní ligy. Zatím se Arma pohybuje ve středu tabulky, klub by se rád ale posunul ještě o několik příček výše. Ředitel klubu Petr Heidenreich si pochvaluje příchod obránce Jiřího Pimpary a rovněž se těší na přípravný duel reprezentace České republiky a Litvy, který se odehraje v Ústí nad Labem.

Reklama

Jaké cíle si dává klub do druhé části sezóny Fotbalové národní ligy?

Rádi bychom se v tabulce posunuli výše. Tým jsme nechali pohromadě a čekáme, jestli některé hráče neuvolní prvoligové kluby. Navíc jsme přivedli Jiřího Pimparu na hostování ze Slovanu Liberec. Tím jsme vyztužili zadní řady. Získali jsme zkušeného obránce.

Jak jste přišli na angažování zrovna Jiřího Pimpary?

Věděli jsme o něm, už jsme se o něm bavili v létě. Nyní se povedlo ho získat do Ústí. Byli jsme v kontaktu a dlouhodobě jsme o něj měli zájem.

Nehrozilo, že někdo z týmu odejde? Nemohli se někteří hráči na hostování vrátit do svých mateřských klubů?

Když máte některého hráče na hostování, tak čekáte, jak se to vyvine, jestli si ho nevezmou zpátky. Například Pavla Moulise ale Olomouc nechá u nás do 30. června.

Jak tedy vypadá hráčský kádr?

Máme tým pohromadě, u většiny hráčů máme zájem uplatňovat dlouhodobější smlouvy, abychom je měli pevně v týmu. U hostování samozřejmě hrozí, že se tým na poslední chvíli mění, hráči se třeba vracejí do svých klubů předčasně. Rádi bychom měli pevnou osu týmu a jen jej vhodně doplňovali.

Začínáte na jaře těžkým losem a dvojbojem v Ostravě a s Opavou...

Čeká nás těžký vstup do sezóny, jedeme do Ostravy, která je největším favoritem Fortuna národní ligy. Bylo by pěkné Baníku nějaké body sebrat a zamíchat tím bojem o postup. U Opavy to bude podobné. Jsou to favorité, ale nebojíme se jich. Pro druhou ligu je samozřejmě oživením, když si můžeme zahrát s celky jako jsou Baník Ostrava, Opava či Sigma Olomouc.

Jak se těšíte na březnový zápas reprezentace v Ústí?

Je to velký diplomatický úspěch, zrovna brzy přijedou na kontrolu dvě inspekční skupiny ze svazu. Město postavilo nový stadión a hned se podařilo sem získat zápas reprezentace. To je velký úspěch. Stadion má parametry na to, aby tu národní tým mohl sehrát přípravný zápas. Je pozitivní, že týmy Česka i Litvy v Ústí nad Labem stráví čtyři dny, budou tu ubytováni, budou zde trénovat a zúčastní se doprovodných akcí.

Reprezentační zápas jistě fanoušky namlsá, mohou se rovněž příznivci těšit i na budoucí  snahu Army postoupit do první ligy?

Ještě zbývají nějaké drobné úpravy k tomu, aby stadion vyhovoval požadavkům nejvyšší soutěže. Čeká nás také sportovní vývoj v klubu a hlavně ten ekonomický. Bez dobré ekonomické situace se první liga hrát nedá.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře