Penaltový mág Martin Slavík: Je to spíše o štěstí

Brankář FK Teplice Martin Slavík. Foto: facebook FK Teplice
Brankář FK Teplice Martin Slavík. Foto: facebook FK Teplice

Teplice - Při zranění týmové jedničky Tomáše Grigara se do branky fotbalových Teplic dostal náhradní gólman Martin Slavík a svou roli plní na výbornou. Dokonce se z něj stává penaltový expert, protože pokutový kop chytil ve dvou zápasech po sobě.

Reklama

Teplice remizovaly ve 14. kole fotbalové SYNOT ligy doma s Jabloncem 2:2 a jednou z nejvýraznějších postav utkání byl teplický brankář Martin Slavík, který chytil penaltu Martinu Pospíšilovi a pak zastavil celou řadu dalších jabloneckých šancí. Jak Slavík hodnotí remízu s Jabloncem?

"Mám z toho smíšené pocity. Hrozně mě mrzí, že jsme v závěru nestrhli vedení na svou stranu. Ale současně i Jablonec měl spoustu šancí, takže remíza 2:2 tomu asi sluší," komentoval zkušený gólman po utkání.

Šestatřicetiletému brankáři se zápas nadmíru vydařil. Mám radost, že jsem chytil penaltu a další šance, ale vyměnil bych to za tři body," říkal.

Jak komentoval penaltovou situaci, ke které došlo již ve 4. minutě?  "Rozhodoval jsem se podle toho, kdo to bude kopat a podle rozběhu hráče, ale je to spíše o štěstí. Tipnul jsem pravou stranu a vyšlo to," měl Slavík radost.

"Penalta je spíše o štěstí. Chytil jsem druhou v řadě, z čehož mám radost a užívám si to. Ale potřebovali bychom spíš větší bodový zisk," dodal brankář.

Vypadá to, ale že se z Martina Slavíka stal penaltový expert. "Penalt už jsem docela dost chytil. Necidovi při mém působení v Příbrami, Bakošovi z Plzně, Dočkalovi ze Sparty a teď Pospíšilovi. Ale spíš byste se museli podívat do statistik," nastínil.

Slavík vychytal i jasnou gólovou šanci Mingazova ze závěru prvního poločasu. Jablonecký hráč se řítil sám na branku, Slavíka ale nepřekonal. "Ustál jsem to do poslední chvíle, neudělal jsem nějaký pohyb ani Mingazov kličku neudělal nějakou dlouhou, tak jsem to chytil. Tím  pádem byl pořád vyrovnaný stav a bylo o co hrát," popsal brankář, který při zranění Tomáše Grigara nastoupil již do čtvrtého zápasu v řadě. Po Zlíně, Slavii a Spartě pořádně potrápil i střelce Jablonce.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře