Penaltový mág Martin Slavík: Je to spíše o štěstí

Brankář FK Teplice Martin Slavík. Foto: facebook FK TepliceBrankář FK Teplice Martin Slavík. Foto: facebook FK Teplice

Teplice - Při zranění týmové jedničky Tomáše Grigara se do branky fotbalových Teplic dostal náhradní gólman Martin Slavík a svou roli plní na výbornou. Dokonce se z něj stává penaltový expert, protože pokutový kop chytil ve dvou zápasech po sobě.

Reklama

Teplice remizovaly ve 14. kole fotbalové SYNOT ligy doma s Jabloncem 2:2 a jednou z nejvýraznějších postav utkání byl teplický brankář Martin Slavík, který chytil penaltu Martinu Pospíšilovi a pak zastavil celou řadu dalších jabloneckých šancí. Jak Slavík hodnotí remízu s Jabloncem?

"Mám z toho smíšené pocity. Hrozně mě mrzí, že jsme v závěru nestrhli vedení na svou stranu. Ale současně i Jablonec měl spoustu šancí, takže remíza 2:2 tomu asi sluší," komentoval zkušený gólman po utkání.

Šestatřicetiletému brankáři se zápas nadmíru vydařil. Mám radost, že jsem chytil penaltu a další šance, ale vyměnil bych to za tři body," říkal.

Jak komentoval penaltovou situaci, ke které došlo již ve 4. minutě?  "Rozhodoval jsem se podle toho, kdo to bude kopat a podle rozběhu hráče, ale je to spíše o štěstí. Tipnul jsem pravou stranu a vyšlo to," měl Slavík radost.

"Penalta je spíše o štěstí. Chytil jsem druhou v řadě, z čehož mám radost a užívám si to. Ale potřebovali bychom spíš větší bodový zisk," dodal brankář.

Vypadá to, ale že se z Martina Slavíka stal penaltový expert. "Penalt už jsem docela dost chytil. Necidovi při mém působení v Příbrami, Bakošovi z Plzně, Dočkalovi ze Sparty a teď Pospíšilovi. Ale spíš byste se museli podívat do statistik," nastínil.

Slavík vychytal i jasnou gólovou šanci Mingazova ze závěru prvního poločasu. Jablonecký hráč se řítil sám na branku, Slavíka ale nepřekonal. "Ustál jsem to do poslední chvíle, neudělal jsem nějaký pohyb ani Mingazov kličku neudělal nějakou dlouhou, tak jsem to chytil. Tím  pádem byl pořád vyrovnaný stav a bylo o co hrát," popsal brankář, který při zranění Tomáše Grigara nastoupil již do čtvrtého zápasu v řadě. Po Zlíně, Slavii a Spartě pořádně potrápil i střelce Jablonce.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře