Pavlo Rudnytskyy si užívá postupového místa fotbalistů Varnsdorfu. Je to krásná pohádka, říká

Pavlo Rudnytskyy. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Pavlo Rudnytskyy. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Varnsdorf - Pochází z ukrajinského Lvova, ale v Česku dokonale zdomácněl a spojil s ním i svoji sportovní kariéru. Fotbalový záložník Pavlo Rudnytskyy začínal v žákovském týmu Teplic a přes áčko FK Ústí nad Labem se dostal až do Varnsdorfu. A s ním oslavil druhé místo ve druhé lize, které znamená právo na účast v první lize. Tedy nevídaný úspěch!

Reklama

Vy jste už u jednoho skvělého postupu do nejvyšší soutěže byl právě v Ústí nad Labem. Jak na to vzpomínáte?

Ano, v roce 2010. S Ústím jsme už po podzimu 2009 měli náskok v tabulce druhé ligy a na jaře jsme to dotáhli do konce. Základ ústeckého týmu tvořili Radim Novák, Jan Martykán, kteří tam jsou dodnes, ale i Michal Valenta, Lukáš Dvořák. Jenže po postupu do první ligy se obměňoval kádr a já s brankářem Radkem Porcalem jsme šli do Varnsdorfu, který tehdy postoupil z pátého místa třetí ligy do druhé ligy.

Takže jste se podílel na velkém rozmachu varnsdorfského fotbalu, který se nyní raduje z nečekaného triumfu!

Pro nás je to krásná pohádka. Pořád jsme se zlepšovali a po pěti sezónách jsme přepsali historii Varnsdorfu. Jsme rádi, že se to povedlo. Škoda jen, že poslední zápasy jsem strávil na marodce. Jsem zraněný, ale klukům fandím z hlediště. Bohužel je nás víc, co chybíme kvůli zdravotním problémům, ale ať naskočil kdokoliv, hráli všichni dobře.

Co vězí za úspěchem Varnsdorfu?

Jsou tady mladí kluci, které v první lize zatím nechtěli. Máme super trenéra Zdenko Frťalu i asistenta. Vědí, jak to ve fotbale chodí. Usměrnili nás po fotbalové i lidské stránce. Nebyli jsme pod tlakem a trenér nás připravil tak, abychom hráli uvolněně. A získávali jsme body. Občas jsme slýchávali, že Varnsdorf je vesnice a podobné narážky. A vidíte, skončili jsme na druhém místě hned za Sigmou Olomouc.

Přibližte svoji roli v mužstvu?

Nastupuji na postu krajního záložníka. Vstřelil jsem tři góly. Není to moc, ale v týmu nemáme žádného vyloženého kanonýra. V poslední době se rozstřílel Láďa Martan a dost branek dal taky Radim Breite. Celkově se produktivita rozložila na více hráčů.

Jak se těšíte na příští sezónu?

Mám platnou smlouvu a snad se mě nezbaví, jako před pěti lety v Ústí (úsměv). Předpokládám, že do Varnsdorfu přijdou posily, ale že by to bylo deset nebo dvanáct lidí, to si nemyslím. Šéf klubu pan Vlastimil Gabriel pokaždé kádr dobře doplnil a věřím, že tomu bude i nadále.

A ještě upřesňující dotaz ohledně vašeho jména a příjmení.

Jsem zvyklý na to, že mě píší špatně. Ale už to neřeším. Správně to má být Pavlo Rudnytskyy.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře