Pavel Moulis: Nakopla nás remíza se Slavií

Pavel Moulis. Foto Archiv SeveroceskyDenik
Pavel Moulis. Foto Archiv SeveroceskyDenik

Symbolem herního i výsledkového vzestupu fotbalistů FK Teplice od konce února je i ofenzivní záložník Pavel Moulis. Zřejmě prožívá jedno ze svých nejlepších období v kariéře, protože pomohl svými góly teplickému týmu k bodovým ziskům na půdě Baníku Ostrava (1:1) i proti Opavě (3:1).

Reklama

Nakopla nás ale už i předchozí remíza se Slavií. To se nepodaří jen tak někomu. Od té doby jsme v lize neprohráli a ještě jsme mezi tím stačili postoupit přes Zbrojovku Brno v Českém poháru,“ uvedl Moulis v těchto intencích při on-line tiskové konferenci.

Fotbalista, který v dubnu oslaví třicáté narozeniny, začínal s fotbalem v Teplicích, odkud nejprve úspěšně hostoval v druholigovém Ústí nad Labem. Svými výkony si vysloužil zájem z Jablonce, který ho po určité době zapůjčil na hostování do Příbrami. Pak se do Jablonce vrátil a přestoupil do Sigmy Olomouc.

Z Hané se Moulis vrátil na sever Čech formou hostování znovu do Ústí nad Labem a za tamní druholigový tým nastřílel v sezoně 2016/2017 devět gólů. Poté opět působil v Olomouci  a v létě 2018 přestoupil do Teplic.

V probíhající ligové sezoně má na svém kontě tři góly a čtyři asistence.

„U útočníků a ofenzivních hráčů jsou rozhodující čísla. A jsem rád, že jsem nějakým dílem přispěl i k remíze v Ostravě a k výhře doma proti Opavě. Přitom v Ostravě jsme mohli taky vyhrát, ale srazila nás zbytečná penalta těsně před koncem. Proti Opavě jsme potřebovali naplno zabrat, protože soupeř je dole v tabulce a bojuje o záchranu,“ uvažoval Moulis.

Zkušeného ligového hráče těší, že se Teplicím podařilo připomenout období z prosince. „To jsme vyhráli tři z pěti zápasů. Pak se nám ale nepovedlo přenést výkony hned do začátku jara. Postupně se snad zvedáme,“ mínil Moulis.

Tepličtí nechtějí v nastoleném trendu polevit. A v pátek 12. března by je mělo čekat severočeské derby v Liberci!

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře