Pavel Moulis chce v Jablonci nastartovat prvoligovou kariéru

Fotbalista Pavel Moulis. Foto: archiv FK TepliceFotbalista Pavel Moulis. Foto: archiv FK Teplice

Jablonec n/N. - Mezi šesti novými, nebo staronovými tvářemi v kádru fotbalistů Baumitu Jablonec je kromě pětice hráčů, přicházejících rovněž z prvoligových klubů, také Pavel Moulis z druholigového Ústí nad Labem.

Reklama

Rychlonohý útočník si vytyčil jediný cíl: nastartovat svou kariéru v nejvyšší soutěži a prosadit se i ve velké jablonecké konkurenci.

V Ústí patřil k tahounům mužstva, které skončilo po podzimu na čtvrtém místě tabulky FNL. "Vím, že druhá liga je něco jiného, než Gambrinus liga, ale nebojím se přechodu do Jablonce. Nebyl jsem sice tolik na očích jako kluci, co teď přišli třeba z pražské Dukly, Baníku Ostrava, Bohemians 1905 Praha, Znojma, přesto si myslím, že už nějaké zkušenosti mám. Třeba v poháru jsme nedávno hráli s Ústím právě proti Jablonci," svěřuje se Moulis pro SeveročeskýDeník.cz.

Největší rozdíl mezi oběma kluby vidí v zázemí. "V Ústí jsme se převlékali v buňkách, kdežto v Jablonci jsou standardní podmínky. A tudíž i fotbalové prostředí je o stupeň vyšší. Hlavní je, abych makal v tréninku a věřím, že dostanu šanci. Budu se prát o místo. Uvidíme, kam mě trenér Roman Skuhravý postaví. Počítám s tím, že mě zkusí na hrotu útoku," naznačuje ofenzivní fotbalista, který se postupně aklimatizuje v jabloneckém kádru. "Dosud jsem znal jen Lukáše Zoubeleho z Teplic a Víta Beneše, který pochází z Ústí. Ale i starší kluci mě vzali do kabiny bez problémů. Klub mi sehnal byt, všechno je v pohodě," libuje si Moulis, jenž kromě vlastního úsilí uplatnit se na prvoligové scéně nezapomíná ani na bývalé působiště.

"Četl jsem, že do Ústí přišel Marek Krátký z Teplic. Tým budu dál sledovat a fandit, aby se dostali do první ligy. Nebylo by špatné, kdyby se na podzim hrálo zase derby Jablonec-Ústí, jako tomu  bylo před několika lety," přemítá útočník, který byl díky svojí dynamice přirovnáván k teplickému střelci Mahmutovičovi. Ten je ale momentálně dlouhodobě zraněný. "Aidin Mahmutovič je skvělý rychlostní typ a především ještě lepší sprinter, než já," dodává jablonecká posila s úsměvem.

-mpe-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Utkání v Brně se lovosickým házenkářům nevydařilo Utkání v Brně se lovosickým házenkářům nevydařilo
V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili
V Krušných horách se objevuje rys V Krušných horách se objevuje rys

Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice
Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy
Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit


Komentáře