Pan Hrdlička zásadně ovlivnil mou trenérskou kariéru, vzpomíná Jiří Plíšek

Jiří Plíšek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czJiří Plíšek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Teplice - Velmi blízko měl fotbalový trenér Jiří Plíšek k zesnulému řediteli FK Teplice Františku Hrdličkovi. Proto ani není divu, že těžce nese jeho úmrtí, které je obrovským zásahem do teplického klubu.

Reklama

„Pan Hrdlička pro mě znamenal hodně moc v životě i v práci. Zásadním způsobem ovlivnil moji trenérskou činnost,“ podotkl Plíšek, který i díky svému bývalému šéfovi zanechal výraznou stopu v severočeském fotbale.

Jak dlouho jste ve fotbale úzce spolupracoval s panem Hrdličkou?

Většinou jsem spojován s Teplicemi kvůli tomu, že jsem trénoval zdejší prvoligový tým nepřetržitě v letech 2009-2012. Ale k těm třem sezónám si připočítávám i předešlé dva roky v druholigovém Ústí nad Labem. Oba kluby těsně spolupracovaly, což mohu potvrdit z vlastní praxe. Takže panu Hrdličkovi jsem vděčný za mnohé. Byl to vztah více než ředitel - trenér. O to tíživějším způsobem vnímám ránu, jaká Teplice zasáhla.

Můžete charakterizovat muže, který vás tak výrazně ovlivnil?

Pana Hrdličku jsem v každém okamžiku vnímal jako člověka, na němž stál teplický fotbal. Ale zároveň jsem ho bral jako férového chlapa, který žil svou prací a vtáhl do ní i svoji rodinu. Je to velká ztráta nejen profesionálního funkcionáře, ale i srdcaře. Jednal vždycky na rovinu, nemžil a je dobře, že na něj nezapomínají ani ti, kterým pomohl překročit českou ligu.

Jistě máte na mysli bosenského útočníka Edina Džeka, který se z Teplic odrazil do Německa a odtud do Anglie a je světovou hvězdou.

Ano, a právě Edin Džeko vyjádřil na twitteru česky napsanou soustrast nad úmrtím pana Hrdličky. To o něčem svědčí.

Je všeobecně známé, že Džeka jste přivedl do Česka právě vy ze Sarajeva.

Ten příběh je dostatečně popsán. Pan Hrdlička mi tehdy věřil, když jsem začal s Džekem pracovat v Ústí a poté se Edin přesunul do Teplic. I řada dalších lidí si pana Hrdličky váží, že dokázal dát šanci spoustě hráčů, ale i trenérů.

V Teplicích je momentálně hráčská skladba z tuzemských i zahraničních fotbalistů. Jak tým asi vnímá zmíněnou tragickou událost?

Těžko se mohu vyjadřovat z pozice hráčů. Snad se semknou a budou pokračovat ve vizi, jaká byla nastavena. I cizinci jsou profesionálové se smlouvou a očekává se od nich, aby hráli co nejlépe. Je to věc jejich osobní cti. Věřím, že všichni hráči bez rozdílu ukážou charakter.

Zápas Teplic s Budějovicemi byl odložen, ale liga měla první srpnový víkend na pořadu dalších sedm utkání. Byl jste na fotbale?

Přiznám se, že ne. Ta sobotní tragédie je natolik silná a stále čerstvá, že jsem neměl chuť jít někam na stadión, i když možnosti byly. Věnoval jsem se návštěvě rodičů a rodině.

ČTĚTE:  FOTO. Před stadionem FK Teplice vzniklo pietní místo. Fanoušci uctili památku Františka Hrdličky

Zemřel František Hrdlička, šéf FK Teplice. Utkání s Č. Budějovicemi je odloženo

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo


Komentáře