Pan Hrdlička zásadně ovlivnil mou trenérskou kariéru, vzpomíná Jiří Plíšek

Jiří Plíšek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czJiří Plíšek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Teplice - Velmi blízko měl fotbalový trenér Jiří Plíšek k zesnulému řediteli FK Teplice Františku Hrdličkovi. Proto ani není divu, že těžce nese jeho úmrtí, které je obrovským zásahem do teplického klubu.

Reklama

„Pan Hrdlička pro mě znamenal hodně moc v životě i v práci. Zásadním způsobem ovlivnil moji trenérskou činnost,“ podotkl Plíšek, který i díky svému bývalému šéfovi zanechal výraznou stopu v severočeském fotbale.

Jak dlouho jste ve fotbale úzce spolupracoval s panem Hrdličkou?

Většinou jsem spojován s Teplicemi kvůli tomu, že jsem trénoval zdejší prvoligový tým nepřetržitě v letech 2009-2012. Ale k těm třem sezónám si připočítávám i předešlé dva roky v druholigovém Ústí nad Labem. Oba kluby těsně spolupracovaly, což mohu potvrdit z vlastní praxe. Takže panu Hrdličkovi jsem vděčný za mnohé. Byl to vztah více než ředitel - trenér. O to tíživějším způsobem vnímám ránu, jaká Teplice zasáhla.

Můžete charakterizovat muže, který vás tak výrazně ovlivnil?

Pana Hrdličku jsem v každém okamžiku vnímal jako člověka, na němž stál teplický fotbal. Ale zároveň jsem ho bral jako férového chlapa, který žil svou prací a vtáhl do ní i svoji rodinu. Je to velká ztráta nejen profesionálního funkcionáře, ale i srdcaře. Jednal vždycky na rovinu, nemžil a je dobře, že na něj nezapomínají ani ti, kterým pomohl překročit českou ligu.

Jistě máte na mysli bosenského útočníka Edina Džeka, který se z Teplic odrazil do Německa a odtud do Anglie a je světovou hvězdou.

Ano, a právě Edin Džeko vyjádřil na twitteru česky napsanou soustrast nad úmrtím pana Hrdličky. To o něčem svědčí.

Je všeobecně známé, že Džeka jste přivedl do Česka právě vy ze Sarajeva.

Ten příběh je dostatečně popsán. Pan Hrdlička mi tehdy věřil, když jsem začal s Džekem pracovat v Ústí a poté se Edin přesunul do Teplic. I řada dalších lidí si pana Hrdličky váží, že dokázal dát šanci spoustě hráčů, ale i trenérů.

V Teplicích je momentálně hráčská skladba z tuzemských i zahraničních fotbalistů. Jak tým asi vnímá zmíněnou tragickou událost?

Těžko se mohu vyjadřovat z pozice hráčů. Snad se semknou a budou pokračovat ve vizi, jaká byla nastavena. I cizinci jsou profesionálové se smlouvou a očekává se od nich, aby hráli co nejlépe. Je to věc jejich osobní cti. Věřím, že všichni hráči bez rozdílu ukážou charakter.

Zápas Teplic s Budějovicemi byl odložen, ale liga měla první srpnový víkend na pořadu dalších sedm utkání. Byl jste na fotbale?

Přiznám se, že ne. Ta sobotní tragédie je natolik silná a stále čerstvá, že jsem neměl chuť jít někam na stadión, i když možnosti byly. Věnoval jsem se návštěvě rodičů a rodině.

ČTĚTE:  FOTO. Před stadionem FK Teplice vzniklo pietní místo. Fanoušci uctili památku Františka Hrdličky

Zemřel František Hrdlička, šéf FK Teplice. Utkání s Č. Budějovicemi je odloženo

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře