Opět průměrný teplický podzim. Zaútočí na jaře ze středu tabulky?

Daniel Šmejkal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Daniel Šmejkal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

TEPLICE - Fotbalová první liga je ve své polovině. Je odehráno patnáct ligových kol. Teplice ještě čeká předehrávka prvního jarního kola na Dukle Praha, zbytek soutěže bude pokračovat v novém roce 2018.

Reklama

Teplice, stejně jako vloni, se nacházejí po polovině soutěže v úplném středu tabulky - tedy na osmém místě. Naposledy ale své fanoušky Severočeši potěšili, když v neděli 26. listopadu uhráli s vedoucí Plzní bezbrankovou remízu a stali se prvním týmem v sezóně, který Západočechy obral o body! Plzeň do té doby vyhrála všech čtrnáct letošních ligových zápasů.

"V polovině soutěže máme na kontě dvacet bodů, což není špatné, ale úplně spokojeni nejsme," začal podzimní hodnocení teplický trenér Daniel Šmejkal.

Trápí ho především herní a výsledkové výkyvy, velmi rozdílné jsou teplické výkony na domácích a venkovních trávnících. Doma dokáží obrat o body i aspiranty na titul, naopak venku žlutomodří prohráli ve 14. kole i s tehdy posledním Brnem, které hrálo většinu zápasu v oslabení.

"Po zápase v Brně jsme opravdu chválit nemohli. Soupeř hrál o deseti a prohráli jsme 0:1. Pokuty ale nepadaly," prozradil kouč.

Venkovní bídu ale mění Tepličtí za domácí kvalitu. Sílu severočeských fotbalistů na Stínadlech poznala i Plzeň, která suverénně kráčí k titulu s velkým náskokem v tabulce.

"Jsme rádi, že jsme uhájili domácí neporazitelnost. Plzeň má nadstandardní tým, na poměry české ligy nemá slabiny. Plzeň byla častěji na míči, dvakrát nás zachránil gólman Diviš. Naopak jsme hrozili po našich brejcích, bohužel jsme je ale nedotáhli úplně do konce. Za bod jsme rádi, ačkoli výhra by chutnala lépe," dodával Šmejkal.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře