Opět průměrný teplický podzim. Zaútočí na jaře ze středu tabulky?

Daniel Šmejkal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czDaniel Šmejkal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

TEPLICE - Fotbalová první liga je ve své polovině. Je odehráno patnáct ligových kol. Teplice ještě čeká předehrávka prvního jarního kola na Dukle Praha, zbytek soutěže bude pokračovat v novém roce 2018.

Reklama

Teplice, stejně jako vloni, se nacházejí po polovině soutěže v úplném středu tabulky - tedy na osmém místě. Naposledy ale své fanoušky Severočeši potěšili, když v neděli 26. listopadu uhráli s vedoucí Plzní bezbrankovou remízu a stali se prvním týmem v sezóně, který Západočechy obral o body! Plzeň do té doby vyhrála všech čtrnáct letošních ligových zápasů.

"V polovině soutěže máme na kontě dvacet bodů, což není špatné, ale úplně spokojeni nejsme," začal podzimní hodnocení teplický trenér Daniel Šmejkal.

Trápí ho především herní a výsledkové výkyvy, velmi rozdílné jsou teplické výkony na domácích a venkovních trávnících. Doma dokáží obrat o body i aspiranty na titul, naopak venku žlutomodří prohráli ve 14. kole i s tehdy posledním Brnem, které hrálo většinu zápasu v oslabení.

"Po zápase v Brně jsme opravdu chválit nemohli. Soupeř hrál o deseti a prohráli jsme 0:1. Pokuty ale nepadaly," prozradil kouč.

Venkovní bídu ale mění Tepličtí za domácí kvalitu. Sílu severočeských fotbalistů na Stínadlech poznala i Plzeň, která suverénně kráčí k titulu s velkým náskokem v tabulce.

"Jsme rádi, že jsme uhájili domácí neporazitelnost. Plzeň má nadstandardní tým, na poměry české ligy nemá slabiny. Plzeň byla častěji na míči, dvakrát nás zachránil gólman Diviš. Naopak jsme hrozili po našich brejcích, bohužel jsme je ale nedotáhli úplně do konce. Za bod jsme rádi, ačkoli výhra by chutnala lépe," dodával Šmejkal.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili
V Krušných horách se objevuje rys V Krušných horách se objevuje rys
Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice

Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy
Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit
Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let


Komentáře