Od první ligy očekávám hodně gólů a otevřený fotbal, říká trenér Bičovský

Přemysl Bičovský. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Přemysl Bičovský. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Teplice - Zkušeným fotbalovým expertem je Přemysl Bičovský. Bývalý trenér dříve prvoligového Mostu, slovenského Ružomberoku, nedávný kouč druholigového Ústí nad Labem a dalších celků momentálně vede Sokol Brozany, lídra divize.

Reklama

Ale neztrácí kontakt ani s nejvyšší soutěží, protože je pravidelným návštěvníkem zápasů FK Teplice. Nechyběl v hledišti teplického stadiónu ani při jarním startu.

Jak se vám zamlouvala ligová premiéra Teplice-Baník Ostrava?

Vzhledem k tomu, že šlo o první jarní kolo, utkání mělo tempo, šance a bylo příjemné na podívání.

Za teplický tým poprvé nastoupil útočník Roman Potočný, váš bývalý svěřenec z Brozan. Co říkáte na jeho „hvězdný“ skok z divize do první ligy?

Tepličtí si všimli Potočného v brozanském dresu v lednu, když jsme s nimi hráli přípravné střetnutí. A dal jim dva góly. Záhy přestoupil a teď odehrál za Teplice celý zápas. Podílel se na akci, z níž padla jediná branka. Bojoval a vyhrával hlavičkové souboje.

Co očekáváte od jarní ligy?

Rád bych viděl, kdyby padalo hodně gólů, ať už do té nebo opačné branky. Hlavně, aby se diváci měli na co dívat a hrál se pohledný a útočný fotbal.

Přejděme k Sokolu Brozany. Jak se chystáte na jarní boje v divizi?

V čele tabulky máme osmibodový náskok, ale do konce zbývá patnáct kol. Odešel nám Potočný do Teplic, další střelec Benda je zraněný a z Afriky se nevrátil Gnahoui. Že zůstal v Africe? To je u nich normální. Jsme tedy bez tří klíčových hráčů.

Jak se vám pracuje v Brozanech?

Kluci chodí na tréninky, což je důležitá věc. A baví je to. Těžko ale odhadovat, jak se bude soutěž vyvíjet. Moudřejší budeme asi tak po pěti jarních kolech.

Je lákavý boj o postup do ČFL?

Uvidíme, jak to bude vypadat. Byli bychom rádi, kdyby průběh nebyl dramatický a atraktivní a byli jsme sami vepředu. Ať se ostatní perou za námi o druhé místo.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře