Od první ligy očekávám hodně gólů a otevřený fotbal, říká trenér Bičovský

Přemysl Bičovský. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czPřemysl Bičovský. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Teplice - Zkušeným fotbalovým expertem je Přemysl Bičovský. Bývalý trenér dříve prvoligového Mostu, slovenského Ružomberoku, nedávný kouč druholigového Ústí nad Labem a dalších celků momentálně vede Sokol Brozany, lídra divize.

Reklama

Ale neztrácí kontakt ani s nejvyšší soutěží, protože je pravidelným návštěvníkem zápasů FK Teplice. Nechyběl v hledišti teplického stadiónu ani při jarním startu.

Jak se vám zamlouvala ligová premiéra Teplice-Baník Ostrava?

Vzhledem k tomu, že šlo o první jarní kolo, utkání mělo tempo, šance a bylo příjemné na podívání.

Za teplický tým poprvé nastoupil útočník Roman Potočný, váš bývalý svěřenec z Brozan. Co říkáte na jeho „hvězdný“ skok z divize do první ligy?

Tepličtí si všimli Potočného v brozanském dresu v lednu, když jsme s nimi hráli přípravné střetnutí. A dal jim dva góly. Záhy přestoupil a teď odehrál za Teplice celý zápas. Podílel se na akci, z níž padla jediná branka. Bojoval a vyhrával hlavičkové souboje.

Co očekáváte od jarní ligy?

Rád bych viděl, kdyby padalo hodně gólů, ať už do té nebo opačné branky. Hlavně, aby se diváci měli na co dívat a hrál se pohledný a útočný fotbal.

Přejděme k Sokolu Brozany. Jak se chystáte na jarní boje v divizi?

V čele tabulky máme osmibodový náskok, ale do konce zbývá patnáct kol. Odešel nám Potočný do Teplic, další střelec Benda je zraněný a z Afriky se nevrátil Gnahoui. Že zůstal v Africe? To je u nich normální. Jsme tedy bez tří klíčových hráčů.

Jak se vám pracuje v Brozanech?

Kluci chodí na tréninky, což je důležitá věc. A baví je to. Těžko ale odhadovat, jak se bude soutěž vyvíjet. Moudřejší budeme asi tak po pěti jarních kolech.

Je lákavý boj o postup do ČFL?

Uvidíme, jak to bude vypadat. Byli bychom rádi, kdyby průběh nebyl dramatický a atraktivní a byli jsme sami vepředu. Ať se ostatní perou za námi o druhé místo.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře