Očekávání v povinnou výhru nad Litvínovem nás svazovalo, říká gólman Pirátů Štěpán Lukeš

Chomutovský gólman Lukeš při zákroku v derby. Foto: Ladislav Chlíbek
Chomutovský gólman Lukeš při zákroku v derby. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Opět ostře sledovaný zápas pro chomutovského brankáře Štěpána Lukeše. V úterním severočeském derby gólman Pirátů nastoupil proti svému bratrovi Františkovi, který mu dokonce v dresu Litvínova vstřelil gól. "Ale před zápasem jsme se nehecovali," zůstal v klidu chomutovský gólman.

Reklama

Chomutov - Litvínov, to je vždy pikantní derby. A obzvláště, když proti sobě nastupují bratři - brankář Štěpán Lukeš v dresu Chomutova a litvínovský útočník František Lukeš, který dokonce ve vzájemném střetnutí 48. kola hokejové extraligy skóroval.

Chomutov tentokrát ještě šest minut před koncem třetí třetiny vedl 3:2, nakonec ale prohrál po nájezdech.

"V minulém vzájemném zápase to dopadlo opačně, kdy jsme prohrávali, vyrovnali a pak to otočili v nájezdech. Nyní to bylo přesně naopak," litoval chomutovský gólman Štěpán Lukeš.

Jednadvacetiletý brankář dále popisoval příčiny, proč to Pirátům tentokrát nešlo. "Zápas byl trochu svázaný. Všichni věděli, že Litvínov je dole a tak fanoušci a všichni asi očekávali povinné vítězství. Možná to očekávání nás svázalo a nešlo nám to," uvažoval Lukeš.

Jak prožíval fakt, že ho překonal bratr František? "Brácha si gól zasloužil. Chytit to možná šlo, ale udělal to šikovně. Protečoval přihrávku směrem ke mně na vyrážečku a byl z toho gól," hodnotil mladý Pirát situaci z 29. minuty, při které Verva vyrovnávala na 2:2.

To že v utkání lapí střely bratra v soupeřově dresu, neprožíval. "Ani jsme se nehecovali. Jen jsme si řekli, že se uvidíme," řekl Lukeš.

Jak vidí šance svého týmu na postup do play-off, který se po poslední porážce vzdálil? "S Litvínovem je to určitě bodová ztráta. Už předtím v Plzni jsme měli vyhrát a ztratili jsme to. Body pak chybí. Věřme, že přes olympijskou pauzu si vyčístíme hlavy a zbývající tři zápasy vyhrajeme, což by nám mohlo přinést účast v play-off," uzavřel Štěpán Lukeš.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře