Očekávám těžkou soutěž, soudí Zdeňko Frala, který je s Varnsdorfem ve druhé lize poslední

Trenér Zdeňko Frala. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Trenér Zdeňko Frala. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

VARNSDORF - Takhle špatný vstup do Fortuna národní ligy si fotbalisté Varnsdorfu určitě nepřáli. Po třech kolech je "Vanďák" v tabulce druhé ligy poslední a už stihl vypadnout z MOL Cupu. Kouč Zdeňko Frala zůstává ale pozitivní.

Reklama

Dá se říci, že by Varnsdorf po poslední sezóně kádr oslabil? Vstup do sezóny hráči ze severu Čech rozhodně ideální nemají.

"Počítáme několik hráčských odchodů. Nejcitelnější je asi ztráta Davida Lischky, kterého si stáhl Jablonec a poslal ho na hostování do Karviné. Odešel od nás i Daníček do Jihlavy a Richter se vrátil do Teplic a následně zamířil do Ústí," popisoval kouč Zdeňko Frala citelné odchody z týmu. Naopak naposledy Varnsdorf ohlásil příchod Davida Bredy z Jablonce na hostování.

"Máme menší počet hráčů, ale kádr je kvalitní. Musíme se ohlížet na daný rozpočet klubu, sestava se početně snížila o dva fotbalisty," vysvětloval Frala.

Varnsdorf už platí mezi tradiční účastníky druhé ligy. Jakou kvalitu Fortuna národní liga bude mít letos? "Očekávám těžkou soutěž. Ve druhé lize hrají kluby s prvoligovou historií jako České Budějovice, Příbram, Hradec Králové, ambice má Opava. Působí zde řada mladých šikovných hráčů. Kvalita druhé ligy se stále zvyšuje. Pro nás je pozitivní, že se k nám připojil i Martin Fenin. Na druhou ligu nadstandardní hráč, rozdílový, má zkušenosti. Jeho přítomnost na hřišti je znát," vysvětloval Frala.

Varnsdorfu se ale vstup do Fortuna národní ligy příliš nevydařil. Ve druhé lize je v tabulce s jedním bodem poslední, a to ještě vypadl z MOL Cupu proti Živanicím v sestavě i s Martinem Feninem. Více napoví další duel v rámci 4. kola proti Vlašimi.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře