Obránce Ladislav Šmíd se vrátil a rozhodl o první výhře hokejistů Liberce

Ilustrační snímek z hokejové haly. Foto Archiv SeveroceskyDenik
Ilustrační snímek z hokejové haly. Foto Archiv SeveroceskyDenik

S vizitkou celku, který v minulé sezoně bojoval ve finále extraligy a získal stříbrnou medaili, vstoupili hokejisté Liberce do rozbíhajícího se ročníku nejvyšší soutěže. Po výrazných změnách v kádru si liberečtí Bílí Tygři poradili s Hradcem Králové po nejtěsnějším vítězství 1:0.

Reklama

"Bylo to velice těžké a vyrovnané utkání. Rozhodl jediný gól, takže si výsledku moc vážíme. Narazili jsme na kvalitního soupeře a snažili jsme se kromě poctivé obrany i o kombinační hokej,“ uvedl liberecký trenér Patrik Augusta v těchto intencích při pozápasovém hodnocení.

Ústřední postavou utkání byl obránce Ladislav Šmíd, autor vítězné branky. Jeho příspěvek pro tříbodový zisk Liberce je o to cennější a obdivuhodnější, že nastoupil do extraligového zápasu po dlouhé přestávce. Prakticky od prosince léčil vážnější zranění, takže nebyl k dispozici ani při jarním tažení Bílých Tygrů ke druhému místu v tabulce.Hned první Šmídův start v nové sezoně ale naznačil, že v něm má nejen Liberec, ale celá extraliga velkou osobnost.

Liberečtí představili i několik nových hráčů. Nejzvučnější posilou je útočník Jakub Klepiš z Komety Brno, Jan Ordoš se vrátil ze Švédska. Bývalý slovenský reprezentační útočník Záborský přišel z Finska, zkušenosti ze slovenského národního týmu mají i rovněž příchozí Faško-Rudáš a Ivan.

Naopak Liberec ztratil v létě dva reprezentační útočníky – Adam Musil přestoupil do Pardubic a Radan Lenc do ruského Chabarovsku, hrajícího KHL. A do stejné soutěže nečekaně zamířil i obránce Ronald Knot, který šel do Nižněkamsku. Dlouholetý liberecký lídr Michal Bulíř už hraje od srpna v Plzni. Trojice Tomáš Hanousek, Tomáš Havlín, Jiří Průžek se přesunula z Liberce deo Karlových Varů.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře