Nový kouč fotbalistů Ústí Aleš Křeček: Musíme získat body i na úkor herního projevu

Aleš Křeček. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Aleš Křeček. Foto: SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ NL. - Fotbalisté Ústí nad Labem vyměnili trenéra, když dosavadního kouče Jiřího Skálu nahradil Aleš Křeček. Ten má klub přivést k záchraně ve druhé lize, jelikož Arma je aktuálně v tabulce předposlední.

Reklama

„Vzhledem k situaci v tabulce musíme začít sbírat body, to je hlavní. Definoval bych to jako body za každou cenu. Není to o tom, jestli budeme hrát pěkný fotbal, je potřeba, abychom v zápasech bodovali,“ nastínil v prvním rozhovoru před novináři Křeček.

Ten věří, že jeho působení v Ústí nebude krátkodobé. „S vedením klubu jsme se bavili o delší perspektivě. Nejdřív se musíme zachránit, a pak se můžeme zaměřit na další práci. Klub má vyšší cíle a chtěl by v budoucnu hrát na vysokých místech tabulky,“ prozradil někdejší kouč slovenských klubů Skalice a Ružomberoku.

Asistentem Křečka bude Juraj Šimurka.

Jednání o příchodu Křečka na sever Čech prý byla rychlá. „První kontakt přišel v neděli (22.10.) odpoledne, kdy mi přišla zpráva, jestli bych měl zájem pracovat na severu v Ústí. Reagoval jsem, že zájem je, a tím se rozběhla záležitost a začalo jednání. Rozmýšlení bylo krátké a ještě večer jsem se rozhodl, že do toho půjdu. Během léta a podzimu jsem měl i jiné nabídky z druhé ligy. Zrovna od klubů, které jsou teď sousedy Ústí v tabulce. Nyní jsem přijal nabídku Army,“ vysvětlil Křeček.

Toho čeká těžká trenérská premiéra už v pátek proti Hradci Králové. Křeček hodlá s týmem pracovat na bázi pozitivní energie a věří, že je potřeba nejdříve probudit hráče v hlavách a nasměrovat je správným směrem.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře