Nivaldo odmítl zůstat v Teplicích a jde do Dinama Minsk

Nivaldo. Foto: archiv FK TepliceNivaldo. Foto: archiv FK Teplice

Teplice - Na internetové stránce FK Teplice severočeský klub oznámil odchod svého klíčového hráče z české fotbalové ligy do Běloruska. FK Teplice a Dinamo Minsk se dohodly na přestupu kapverdského fotbalového reprezentanta Nivalda Santose, který do běloruského celku zamíří již nyní začátkem dubna.

Reklama

Hráč po dlouhém vyjednávání definitivně odmítl s naším klubem prodloužit v létě končící kontrakt, proto se klub rozhodl hráče alespoň částečně zobchodovat a získat určitou finanční kompenzaci z přestupu.

Nivaldo Santos přišel do FK Teplice v létě 2013 z portugalské Academicy Coimbra. Po úspěšné první sezóně, kdy byl zvolen do nejlepší jedenáctky Gambrinus ligy, se FK Teplice opakovaně pokoušel o prodloužení smlouvy, ovšem hráč o nabídkách našeho klubu nechtěl jednat.

"Odchod Nivalda nás mrzí, zároveň nás ale mrzí, že Nivaldo vůbec nejevil zájem jednat s klubem na prodloužení smlouvy. Jednání probíhala od konce loňského léta a nabídli jsme na náš klub skutečně nadstandardní podmínky," říká sportovní ředitel Jan Skýpala.

Nivaldo již v zimní pauze prezentoval zájem o odchod  z klubu, FK Teplice však tehdy trval na dodržení kontraktu. "Nivaldo dostal od našeho klubu poslední nabídku, která mohla zdvojnásobit jeho současný příjem, přesto jsme byli odmítnuti a do dalšího finančního přetahování jsme již vstupovat nechtěli i s respektem k dalším hráčům v našem klubu," dodává Skýpala.

Po odstartování jarních zápasů se FK Teplice dokázal domluvit s Dynamem Minsk na přestupu hráče již v průběhu jara, v Bělorusku končí přestupní termín 3. dubna.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo


Komentáře