Nevídaný úspěch. Tři severočeské týmy jsou v semifinále fotbalového poháru

Tomáš Ďubek. Foto: archiv FC Slovan Liberec
Tomáš Ďubek. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Severní Čechy - Nevídaná je bilance severočeských prvoligových týmů v probíhajícím ročníku Poháru Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Mezi čtyři nejlepší kluby tuzemské pohárové soutěže se probojovaly FK Jablonec, Slovan Liberec a FK Teplice! Čtvrtým účastníkem semifinále bude FK Mladá Boleslav.

Reklama

Bez ohledu na složení semifinálových dvojic je jasné, že severní Čechy budou mít zcela jistě zastoupení ve finále. Důležitost Poháru FAČR zvýrazňuje fakt, že vítěz pohárové trofeje postoupí do předkola Evropské ligy! A to už je pro zbývající kvarteto, které čeká semifinále, obrovská motivace do závěru sezóny.

Úspěchy severočeské trojky ve čtvrtfinále jsou o to cennější, že Jablonec vyřadil pražskou Spartu a Teplice zvládly dvojboj s Plzní! Zatímco Jablonečtí zdolali Spartu po výhře 2:0 v odvetě, Tepličtí rozhodli o postupu v Plzní až po penaltovém rozstřelu, když v normální hrací době skončil zápas 2:1 pro Plzeň, stejným poměrem vyhrály předtím Teplic doma.

Jablonečtí si triumfem nad Spartou posílili sebevědomí i pro ligu. A pro sparťanského trenéra Vítězslava Lavičku to bylo na jabloneckém stadiónu poslední vystoupení v realizačním týmu letenského mužstva. Den po prohraném zápase a vyřazení, tedy ve středu 15. dubna 2015 musel svůj post opustit, protože jej vedení Sparty odvolalo!

Pikantní je, že jej okamžitě nahradí trenér Zdeněk Ščasný, který ve druhé polovině února na vlastní žádost skončil v Teplicích! Jak se ukázalo, bez angažmá dlouho nezůstal. Jelikož byl momentálně volný, přijal nabídku Sparty. A jako její nový kouč si odbude premiéru v lize v sobotu 18. dubna 2015 v Liberci! Takže debut jako hrom a zrovna v libereckém prostředí, kam Ščasný přijížděl v minulosti v roli trenéra jiných ligových klubů.

Slovan Liberec přešel ve čtvrtfinále poháru přes druholigový Třinec. „Odčinili jsme ostudu z prvního zápasu. Věděli jsme, že doma musíme vyhrát aspoň 2:0, což se nám povedlo,“ oddechl si liberecký trenér David Vavruška. Potěšilo ho, že se do sestavy vracejí uzdravení hráči Pavelka, Coufal i další.

Semifinále poháru je pro liberecký Slovan výzvou, ale klub se nejdříve soustředí už na zmíněné ligové klání s pražskou Spartou.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře