Neškodné Teplice umožnily Slavii upevnit pozici na čele tabulky ligy

Z fotbalového utkání Teplice - Slavia. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

TEPLICE - Především excelentní výkon na půdě neškodných Teplic, kde červenobílí vyhráli 5:1, prokázal dominanci úřadujícího mistra pražské Slavie.

V jeho dresu se poprvé trefil i rumunský záložník Nicolae Stanciu, který přišel na hřiště v průběhu druhého poločasu a stačilo mu pět minut ke skórování.

Slavia v Teplicích šla důsledně za vítězstvím a diváci na teplických Stínadlech se přesvědčili, jak silným kádrem Pražané disponují. Jejich středová řada přehrávala stejnou formaci domácích, Petr Ševčík nahrál na tři góly.

Pražané mají po dvou kolech plný počet šesti bodů při skóre 6:1 (předtím výhra ve Zlíně 1:0). V obou zápasech se trefil záložník Josef Hušbauer, který tak je momentálně nejlepším střelcem týmu. V Teplicích se kromě něj prosadili už zmíněný Stanciu a také Zmrhal, Van Buren a Souček.

„Se vstupem do ligy jsme spokojeni. Po krátké přípravě, když někteří reprezentanti se do ní  navíc zapojili až později, jsme uhráli maximum,“ shrnul trenér Slavie Jindřich Trpišovský vydařený start do sezony.

Jestliže Slavia ukázala svoji příznivou a kvalitní herní tvář, Tepličtí se nezbavili respektu z favorita, hrajícího ve formě, a doplatili na nedůslednost a chyby. Po remíze v Příbrami 1:1 se ukázalo, že aktuálně není v silách Teplic být rovnocenným soupeřem špičkovému týmu ligy jako je Slavia.

SOUVISEJÍCÍ: Shrnutí 2. kola ligy: Fotbalová Slavia dominovala v Teplicích a podle očekávání vede ligu