Nepodávám ani nesmečuji, jenom přihrávám v poli, říká volejbalista Václav Kopáček

Václav Kopáček. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Václav Kopáček. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Václav Kopáček je pevnou součástí volejbalového celku Dukly Liberec. Hraje na postu libera. Do špičkového českého týmu přišel relativně v pozdějším sportovním věku. Hned se prosadil nejen v extralize, ale poctivé výkony ho dovedly až do reprezentace.

Reklama

Jak dlouho hájíte barvy liberecké Dukly?

Dva a půl roku. A rozjíždím třetí sezónu. V Liberci jsem po příchodu z Ústí nad Labem spokojený. Byl to zpočátku razantní skok, jelikož Dukla je top týmem u nás a rozdíl oproti ústeckému družstvu je veliký.

Čím se podle vás vyznačuje kádr vašeho současného klubu?

Lepší hráči zpravidla odcházejí z Liberce do zahraničí. Je to takový koloběh. Tři až čtyři roky se soupiska takřka drží pohromadě, ale pak to chce změnu. Po loňské sezóně se liberecký výběr tak trochu rozpadl. Odešlo pět hráčů, ale záhy pět nových přišlo.

Je těžké najít v pozměněném týmu potřebnou harmonii?

Nahrávač určuje souhru a v tom problém není. Stačí měsíc, možná dva a zvykneme si na sebe. Už víme, co můžeme jeden od druhého čekat.

Nemrzí vás, že jste jako mnozí bývalí spoluhráči nezamířil z české extraligy do ciziny?

Pozice libera je specifická, protože v každém týmu je na tomto postu jen jeden hráč. Nepodává ani nesmečuje, jenom přihrává v poli. Je to černá práce, ale potřebná. Když tenhle post zavedli, tak jsem se na něj přesunul, protože mi vyhovuje. Přitom blokařů a smečařů bývá více, takže mají i jednodušší situaci dostat se do zahraničí. Navíc já jsem se ocitl na očích v Liberci až v devětadvaceti letech. Podepsal jsem smlouvu a soustředil se jen na Duklu. Ničeho nelituji, každý rok v Liberci je pro mě zkušeností.

A dotáhl jste to až do reprezentace!

Český národní tým trénoval nizozemský kouč Bernard Stewart. Hrál jsem Evropskou ligu, kvalifikaci na mistrovství Evropy, znovu Evropskou ligu a byl jsem i na evropském šampionátu v Polsku.

S jakými předsevzetími hledíte do druhé poloviny extraligové sezóny?

Máme kvalitní kádr. Taky stárnu a přicházejí mladší kluci. Chci pomoci Dukle uspět v play-off, aby nám konečně vyšel boj o titul. Říkáme si, že neděláme vrcholový volejbal jen proto, abychom byli druzí. Ne že by stříbro bylo neúspěchem, ale hodláme dosáhnout maxima.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře