Někdejší hokejový útočník Čestmír Kodrle se těší z úspěchů Litvínova a váží si ocenění od ústeckého klubu

Čestmír Kodrle. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czČestmír Kodrle. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Severočeská hokejová legenda, někdejší vynikající útočník Čestmír Kodrle slaví v letošním podzimu pětašedesátiny (přesně 15. října 2014). Svou sportovní kariéru spojil především s Litvínovem a Ústím nad Labem.

Reklama

A v té souvislosti prožívá příznivé pocity ze dvou důvodů. Že „jeho“ Litvínov momentálně patří do špičky v extralize a že vedení ústeckého klubu vyvěsilo repliku Kodrleho dresu pod strop místního zimního stadiónu.

Hokejoví pamětníci si asi vzpomenou, že jste jako hráč byl v roce 1978 u do té doby největšího úspěchu Litvínova, když jste skončili na skvělém druhém místě v tehdejší československé lize. Vybavujete si to období?

Samozřejmě. Pan trenér Josef Hlinka dal dohromady partu kluků kolem Ivana Hlinky, Jiřího Bubly, takže jsme vytvořili výborný mančaft. V brance chytal Míra Kapoun. Všechno se nám dařilo a experti měli zamotanou hlavu z toho, že Litvínov hraje o titul. Ten nám utekl o dva body, ale v přímém souboji o stříbro jsme porazili Spartu 3:1. Tehdy se nehrálo play-off, rozhodovala tabulka po dlouhodobé části.

Se Spartou to byl nezapomenutelný zápas. A vy jste v něm měl jednu z hlavních rolí.

Vstřelil jsem gól na 2:1, tedy v podstatě vítězný do sítě Jiřího Holečka. Pak Sparta odvolala brankáře a Jirka Bubla do prázdné brány pečetil vítězství. V té chvíli jsme to netušili, ale já jsem byl tím, od koho dostal Holeček poslední gól ve Spartě a v lize, protože následně z ní odešel.

To je pěkná kuriozita. Ví o ní legendární brankář Jiří Holeček?

Když hrálo Ústí nad Labem v sezóně 2007/2008 v extralize se Spartou, tak jsem přišel za Jirkou Holečkem a říkám mu: „Až budeš psát memoáry, tak nezapomeň v nich zmínit, že ten poslední gól jsem ti dal já.“ (úsměv)

Předpokládám, že sledujete i současnou extraligu. Co vězí za úspěšným tažením Litvínova?

Aby se dařilo, je dobré vyhrát pár úvodních zápasů. Tým podrží gólman a je to jedno s druhým. Pak třeba všechno vychází - zvlášť, když vás některé celky trochu podcení. Tabulka je letos nějak naruby. Nikdo nečekal, že dole budou loňští mistři Zlín a stříbrné Brno.

Je známo, že jste velký kamarád s bývalým litvínovským spoluhráčem Vladimírem Kýhosem, koučem Komety Brno.

Ano, stýkáme se často a diskutujeme o hokeji. Hráli jsme spolu v jednom útoku čtyři roky. Bavili jsme se před touto sezónou a Vláďa říkal, že mají super mančaft a všichni v Brně včetně majitele klubu počítají s tím, že Kometa ligu vyhraje.

Kdo je podle vás největším favoritem?

Třinec si dělá velké ambice, ale v hokeji může být brzy všechno jinak.

Jaké jsou vaše trenérské zkušenosti?

Jako hrající trenér jsem působil v Německu. V Česku jsem trénoval jen Slovan Ústí nad Labem nejprve jako asistent Jiřího Vrby a po něm jako hlavní kouč. Když jsem odešel, vzali to po mě Jaroslav Mareš a Milan Hejduk starší.

Trenéřina vás už neláká?

Nechci, aby mě ranila mrtvice. Trénovat mládež v Česku není špatné, ale problémy jsou s rodiči mladých hráčů. Alespoň to slyším od trenérů. V dospělém hokeji zase mohou nastat potíže s financemi.

Jak vnímáte fakt, že pod střechou ústeckého zimního stadiónu visí replika vašeho dresu s číslem 20?

Jsem za to rád. Vím, že ho tam vyvěsili už před přestavbou haly. Kvůli rekonstrukci ho prý sundali a fanoušci přišli s tím, že by se to mělo obnovit. A při nedávném prvoligovém zápase s Kladnem se to stalo. Nikdo z hráčů Ústí už nesmí dvacítku nosit.

Ceremoniál při vyvěšování dresu byl pro vás hodně symbolický.

Ano, na Kladně jsem s hokejem začínal a v Ústí končil. A navíc mě potěšilo, že v pozvánce na zápas napsali, že se sejdou dvě hokejové legendy - Kodrle a Jágr. Já byl uvedený jako první a majitel kladenského klubu Jarda Jágr až jako druhý (úsměv). Měl přijet do Ústí, ale druhý den odlétal do zámoří, takže na tom zápase Jágr nakonec nebyl.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře