Někdejší hokejový útočník Čestmír Kodrle se těší z úspěchů Litvínova a váží si ocenění od ústeckého klubu

Čestmír Kodrle. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czČestmír Kodrle. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Severočeská hokejová legenda, někdejší vynikající útočník Čestmír Kodrle slaví v letošním podzimu pětašedesátiny (přesně 15. října 2014). Svou sportovní kariéru spojil především s Litvínovem a Ústím nad Labem.

Reklama

A v té souvislosti prožívá příznivé pocity ze dvou důvodů. Že „jeho“ Litvínov momentálně patří do špičky v extralize a že vedení ústeckého klubu vyvěsilo repliku Kodrleho dresu pod strop místního zimního stadiónu.

Hokejoví pamětníci si asi vzpomenou, že jste jako hráč byl v roce 1978 u do té doby největšího úspěchu Litvínova, když jste skončili na skvělém druhém místě v tehdejší československé lize. Vybavujete si to období?

Samozřejmě. Pan trenér Josef Hlinka dal dohromady partu kluků kolem Ivana Hlinky, Jiřího Bubly, takže jsme vytvořili výborný mančaft. V brance chytal Míra Kapoun. Všechno se nám dařilo a experti měli zamotanou hlavu z toho, že Litvínov hraje o titul. Ten nám utekl o dva body, ale v přímém souboji o stříbro jsme porazili Spartu 3:1. Tehdy se nehrálo play-off, rozhodovala tabulka po dlouhodobé části.

Se Spartou to byl nezapomenutelný zápas. A vy jste v něm měl jednu z hlavních rolí.

Vstřelil jsem gól na 2:1, tedy v podstatě vítězný do sítě Jiřího Holečka. Pak Sparta odvolala brankáře a Jirka Bubla do prázdné brány pečetil vítězství. V té chvíli jsme to netušili, ale já jsem byl tím, od koho dostal Holeček poslední gól ve Spartě a v lize, protože následně z ní odešel.

To je pěkná kuriozita. Ví o ní legendární brankář Jiří Holeček?

Když hrálo Ústí nad Labem v sezóně 2007/2008 v extralize se Spartou, tak jsem přišel za Jirkou Holečkem a říkám mu: „Až budeš psát memoáry, tak nezapomeň v nich zmínit, že ten poslední gól jsem ti dal já.“ (úsměv)

Předpokládám, že sledujete i současnou extraligu. Co vězí za úspěšným tažením Litvínova?

Aby se dařilo, je dobré vyhrát pár úvodních zápasů. Tým podrží gólman a je to jedno s druhým. Pak třeba všechno vychází - zvlášť, když vás některé celky trochu podcení. Tabulka je letos nějak naruby. Nikdo nečekal, že dole budou loňští mistři Zlín a stříbrné Brno.

Je známo, že jste velký kamarád s bývalým litvínovským spoluhráčem Vladimírem Kýhosem, koučem Komety Brno.

Ano, stýkáme se často a diskutujeme o hokeji. Hráli jsme spolu v jednom útoku čtyři roky. Bavili jsme se před touto sezónou a Vláďa říkal, že mají super mančaft a všichni v Brně včetně majitele klubu počítají s tím, že Kometa ligu vyhraje.

Kdo je podle vás největším favoritem?

Třinec si dělá velké ambice, ale v hokeji může být brzy všechno jinak.

Jaké jsou vaše trenérské zkušenosti?

Jako hrající trenér jsem působil v Německu. V Česku jsem trénoval jen Slovan Ústí nad Labem nejprve jako asistent Jiřího Vrby a po něm jako hlavní kouč. Když jsem odešel, vzali to po mě Jaroslav Mareš a Milan Hejduk starší.

Trenéřina vás už neláká?

Nechci, aby mě ranila mrtvice. Trénovat mládež v Česku není špatné, ale problémy jsou s rodiči mladých hráčů. Alespoň to slyším od trenérů. V dospělém hokeji zase mohou nastat potíže s financemi.

Jak vnímáte fakt, že pod střechou ústeckého zimního stadiónu visí replika vašeho dresu s číslem 20?

Jsem za to rád. Vím, že ho tam vyvěsili už před přestavbou haly. Kvůli rekonstrukci ho prý sundali a fanoušci přišli s tím, že by se to mělo obnovit. A při nedávném prvoligovém zápase s Kladnem se to stalo. Nikdo z hráčů Ústí už nesmí dvacítku nosit.

Ceremoniál při vyvěšování dresu byl pro vás hodně symbolický.

Ano, na Kladně jsem s hokejem začínal a v Ústí končil. A navíc mě potěšilo, že v pozvánce na zápas napsali, že se sejdou dvě hokejové legendy - Kodrle a Jágr. Já byl uvedený jako první a majitel kladenského klubu Jarda Jágr až jako druhý (úsměv). Měl přijet do Ústí, ale druhý den odlétal do zámoří, takže na tom zápase Jágr nakonec nebyl.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře