Nejlepší sezona v historii. Basketbalisté Děčína vyhráli pohár a mají stříbro z ligy

Ilustrační snímek ze sportovní haly v Děčíně. Foto SEVEROCESKYDENIK
Ilustrační snímek ze sportovní haly v Děčíně. Foto SEVEROCESKYDENIK

Nejúspěšnější sezona v dosavadní historii. Tak bude v kronice zapsán právě skončený soutěžní ročník v podání basketbalistů BK Děčín. V březnu vyhráli vůbec poprvé Český pohár a na závěr ligové sezony vybojovali stříbrné medaile v Kooperativa Národní basketbalové lize. Byl u toho i generální manažer klubu Lukáš Houser.

Reklama

 

Začněme pohárovým triumfem. Jak si ho s odstupem času ceníte?

Předtím jsme žádnou trofej nezískali. Proto jsme brali účast ve finálovém turnaji Final Four jako výzvu. Tím, že se hrálo na neutrální půdě v hale na Královce v Praze, byly šance rovnocenné. Moc jsme tamní prostředí neznali, ale bylo to stejné pro všechny účastníky. Zastupovali jsme nejen Děčín, ale i severočeský basketbal, což je fajn a dobrá vizitka regionu. Navíc tam startovalo i Ústí nad Labem, takže severní Čechy daly o sobě vědět.

Letošní druhé místo v lize bylo už pátým „stříbrným“ umístěním klubu mezi elitou. Vybavujete si předchozí finálové boje?

Tehdejší tým, a především jeho jádro, byl dlouho spolu a měl kvalitu. Jak se říká, táhl za jeden provaz. Stačí zmínit jména jako Jakub Houška, Pavel Houška, Landa, Stria, Vyoral, Pomikálek i další. A  podařilo se zabudovat do kádru i vhodné cizince.

Jak vnímáte fakt, že letos mistrovský titul doslova vydřela Opava po sedmém místě po nadstavbové části? Je to rarita?

Už v průběhu sezony bylo patrné, že o samotnou osmičku pro play-off usiluje vícero týmů. A každý měl reálnou naději a pozice nebyla pro nikoho ztracená. Nymburk nebyl tak dominantní jako předtím. Naopak některé týmy šly nahoru. A Opava prokázala projít z kvalifikace o play-off až na vrchol.

Finálová série Děčín – Opava nadchla fanoušky i odborníky.

Mrzí nás prohra 1:3 na zápasy, ale vůbec poprvé se nám povedlo vyhrát ve finále aspoň jedno utkání. V dřívějších dobách Nymburk kraloval natolik, že jsme mu nemohli konkurovat ani v části finálové série.

Jak jste spokojeni s trenérem Tomášem Greplem?

V Děčíně je prakticky čtyři a půl roku, tedy pátou sezonu. Určitě odvádí skvělou práci, což dokazuje nynější stříbro. Děčín je známý tím, že nemění trenéry.

 

Reklama

Hodnocení

3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře