Nehráli jsme špatně, ale nedali jsme gól, řekl teplický Radim Breite

Radim Breite. Foto: archiv FK Teplice
Radim Breite. Foto: archiv FK Teplice

Liberec, Teplice - Konec jedné pozitivní série. I tak by se dalo vyjádřit vystoupení fotbalistů Teplic v rámci první ligy v Liberci. Zatímco v předešlých čtyřech kolech vstřelili osm gólů, shodou okolností po dvou v každém zápase, tentokrát vyšlo bodově i střelecky naprázdno kvůli prohře 0:2. „Bohužel jsme si vybrali špatný den, co se týče produktivity,“ pravil teplický záložník Radim Breite.

Reklama

Výsledek vyznívá celkem jednoznačně. Odpovídal tomu i herní obrázek zápasu?

Myslím, že z naší strany to nebylo úplně tak špatné. V první půli jsme měli hodně šancí. A kdybychom dali dva tři góly, nikdo by se nemohl divit. Ze začátku druhé půle jsme ale dostali druhý gól. Přesto jsme nerezignovali, protože jsme už několikrát dokázali ze stavu 0:2 srovnat na 2:2. Věděli jsme, že umíme vyrovnat i nepříznivě se vyvíjející utkání. V Liberci se to však nepovedlo.

V čem vidíte hlavní příčinu nezdaru?

Měli jsme špatnou koncovku a produktivitu. Někdy přijde „den blbec“, kdy tam nic nespadne. Jak jsem říkal, vypracovali jsme si dost šancí na to, aby utkání skončilo remízou. Nastřelil jsem břevno. Trénovali jsme standardní situace, jsou secvičené a v Liberci chyběly jen centimetry. Nemá cenu nad tím spekulovat, co by se stalo, kdyby to byl gól. Prostě to branka nebyla a hrálo se dál.

Liberečtí vás zdolali díky dvěma trefám Marka Bakoše.

Nechtěl bych hodnotit jiné hráče. To ať si proberou Liberečtí. Soustředili jsme se na vlastní výkon.

Tušili jste, v jaké sestavě Slovan Liberec nastoupí?

Připravovali jsme se na všechny hráče, ať hraje kdokoliv. Sestava soupeře nás nesmí zaskočit. Ale víme, že Liberec má široký kádr a že ho třeba protočí, když předtím hráli s Hajdukem Split a čeká je i odveta v poháru.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře