Napravujeme situaci z minulosti, říká o situaci Lvů jejich předseda představenstva

Manažer HC Slovan Jan Klobouček. Foto: HC SlovanManažer HC Slovan Jan Klobouček. Foto: HC Slovan

Ústí n/L. - Předseda představenstva Josef Vejlupek, manažer Vladimír Evan či marketingový šéf Jan Klobouček čelili dotazům ústeckých fanoušků v rámci druhého setkání vedení ústeckého klubu s příznivci žlutomodrých barev.

Reklama

Nejožehavějším tématem byla ekonomická situace klubu, která ústecké příznivce zajímala nejvíce. Fanoušci se proto dotazovali předsedy představenstva Vejlupka a manažera Evana. Na sportovní témata pak odpovídali hokejisté Černý s Vávrou a hlavní trenér Skrbek.

Velmi živě a otevřeně komentoval situaci ekonomické kondice Josef Vejlupek. „Hráči mají s výplatami jednoměsíční zpoždění, Janu Alinčovi pak dlužíme výplaty dvě. Jinak se situace zmobilizovala a nejsme na tom o tolik hůře než ostatní kluby, ve kterých chodí výplaty rovněž se zpožděním,“ vysvětloval předseda představenstva Ústeckých Lvů.

„Sezónu rozhodně dohrajeme, to je hlavní pilíř, na kterém stavíme. Samozřejmě nám situace není lhostejná a chápeme, že pro hráče zpožďování výplat může být nepříjemné. Je jasné, že každý z hráčů má další závazky, rodiny a své starosti,“ pokračoval Vejlupek.

Fanoušky zajímala i situace, jestli zpoždění výplat má vliv na výkony hráčů při zápasech. „Když jdeme na led, zajímá nás jen hokej. Nevěřím, že by někdo chtěl hrát úmyslně špatně. Každý si vytváří svůj kariérní profil a chce hrát co nejlépe,“ tvrdil elitní obránce Lvů Kamil Černý. Manažer Vladimír Evan přikyvoval. „Každý hráč hraje sám za sebe třeba o svoje další angažmá. Utkání sledují trenéři, manažeři a agenti dalších týmů, takže hráči by byli proti sobě, kdyby úmyslně hráli špatně.“

Vejlupek pak žehral na fakt, že Ústečtí Lvi i přes nastalé starosti mají na vyšší postavení v tabulce. „Naším hlavním problémem je, že na chod klubu máme málo peněz. I tak kluby s nižšími rozpočty a nižšími platy jsou v tabulce před námi. Například Olomouc má v průměru pro hráče menší platy a v tabulce je na druhém místě,“ všiml si ústecký šéf. Vejlupka pak mrzela kritika z posledních měsíců na jeho adresu. „Jsem připraven mluvit otevřeně, máme ztížené podmínky po minulém vedení klubu. V minulosti se nehospodařilo dobře a my nyní máme jakousi nevděčnou roli. Představenstvo se schází častěji, než tomu bylo dříve zvykem a chce dát situaci do pořádku,“ dodal.

Svůj postřeh přidal i manažer Vladimír Evan. „Ve funkci jsem teprve dva měsíce, takže se rozkoukávám. Probíráme staré kontrakty a situaci řešíme. Práce máme hodně. V minulosti se holt investovalo více, než bylo zdrávo, a proto jsme nyní v takové situaci, v jaké jsme. Po sestupu z extraligy v roce 2008 začaly s penězi problémy a v posledních sezónách se jelo nad plán,“ upozornil.

Vejlupek přidal. „I podpora města by mohla být vyšší. Pořád na hokej chodí více diváků než například do divadla, které dostává poměrně vysoké dotace. Jen můžeme tiše závidět, jakou podporu dostal od města například hokej v Hradci Králové. Pokud nám například odpadne nějaký domluvený sponzor, je to citelně znát,“ podíval se na chvíli do extraligy ústecký boss.

V debatě s fanoušky se ke slovu dostal i Jan Klobouček, který žehral na nízké návštěvy v letošní sezóně. „I přes různé marketingové akce nejsou návštěvy dobré, pernamentkáři mají různé výhody, spolupracujeme i s basketbalisty a pořád to není ono,“ všiml si. Sám svůj návrat na led nepředpokládá. „Jednou jsem skončil a vracet se nebudu, nechci to klukům kazit,“ přidal s úsměvem bývalý ústecký kapitán.

-Martin Pešout-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018

Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví
Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví

Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!
Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé


Komentáře