Napravený Vůch? Bývalý průšvihář sestřelil Teplice dvěma góly

Egon Vůch. Foto: archiv FK Teplice
Egon Vůch. Foto: archiv FK Teplice

Teplice - Liberecký záložník Egon Vůch měl zásadní podíl na výhře Slovanu Liberec nad Teplicemi 3:0 v duelu v 19. kola SYNOT ligy. Vůch se v Liberci, odkud hostuje z plzeňské Viktorie, zařazuje mezi opory a potvrzuje důvody, pro které si ho trenér Jindřich Trpišovský vytáhl v zimě z Plzně.

Reklama

Vůch dvěma góly také skolil Teplice, kde s dospělým fotbalem začínal a kde ještě před rokem rozdával fotbalovou radost. V létě ale zamířil do Plzně, kde se mu ale příliš nevedlo a pro špatnou životosprávu byl dokonce vyřazen z kádru. Nyní se resuscituje v Liberci, kde mu to pod koučem Trpišovským evidentně svědčí.

Co říkáte na drtivou výhru Liberce 3:0 v Teplicích?

Je to pro nás důležité vítězství. Potvrdili jsme tak tříbodový zisk z předchozího utkání s Jabloncem. Také jsme chtěli dát dárek v podobě vítězství trenéru Trpišovskému. A protože slaví 40. narozeniny, chtěli jsme vyhrát 4:0. O jeden gól to nevyšlo (úsměv).

Sám jste zaznamenal dva góly a to proti Teplicím, kde jste působil...

V Teplicích jsem vstoupil do seniorského fotbalu, za což jsem vděčný. Prožil jsem tu pěkné období. Ale mezitím jsem už hrál v Plzni a nyní v Liberci, takže to není tak čerstvé. Ale bývalým spoluhráčům z Teplic jinak fandím.

Jak byste popsal své gólové trefy?

V obou případech propadl míč za obranu Teplic po dlouhých výkopech gólmana Tomáše Koubka. Na těžkém terénu jsem očekával, že domácí obránci budou mít problémy, což se potvrdilo. A využil jsem šance, kterých se mi naskytlo.

Sám jste skóroval prakticky po roce...

V Plzni jsem moc nenastupoval, takže nebylo mnoho šancí skórovat. V Liberci dostávám šanci, za což jsem rád. A věřím, že mám klukům co dát a týmu mohu pomoci.

Liberec v lize vyhrál v Teplicích poprvé od roku 2005...

Před zápasem jsem se díval do statistik, takže jsem věděl, že se Slovanu v Teplicích nedaří. Sám jsem v dresu Teplic proti Liberci snad pokaždé skóroval. Spoluhráči nyní už ale věřili, že to prokletí na Stínadlech zlomí.

Atakaujete třetí příčku zaručující postup do Evropské ligy. Je to váš cíl?

Jednoznačně. Chceme být třetí a zahrát si pohárové zápasy, na které jsou lidé v Liberci zvyklí. Na podzim sehrál Slovan skvělé zápasy s Marseille či Bragou a taková utkání bych chtěl zažít také.

Trpišovský: Vůch umí být nebránitelný

S výhrou Teplic a především dvěma gólovými zásahy Egona Vůcha byl po utkání v Teplicích spokojen kouč Slovanu Jindřich Trpišovský. Ten si v zimě musel příchod "problémového" Vůcha z Plzně obhajovat, mezitím se o kreativního záložníka zajímala i polská Zaglebie Lubin. Vůch ale v Liberci zůstal a zdá se, že v týmu pod Ještědem bude mít své pevné místo.

"Jsem za něj moc rád, že se mu nyní podařilo vstřelit dva góly, protože nebylo snadné jeho příchod prosadit. Měl u nás vynikající začátek, ale na soustředění mu to tolik nešlo, a proto nehrál proti Dukle Praha. V minulém kole ale zařídil gól pro Bakoše a proti Teplicím vstřelil dvě branky. Když má den, je nebránitelný. Musíme se snažit, aby těch dnů, kdy mu to jde, bylo co nejvíce," hodnotil Vůchovu přítomnost v týmu Trpišovský.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře