Náhradní teplický gólman Diviš po derby s Libercem: Otočili jsme zápas v takové válce, paráda!

Brankář Jakub Diviš. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Brankář Jakub Diviš. Foto: SeveročeskýDeník.cz

TEPLICE - Hektický start do severočeského derby s Libercem zažil brankář Teplic Jakub Diviš, když už v 10. minutě jako náhradní brankář musel vystřídat týmovou jedničku Grigara a jeho tým navíc hned od úvodu s Libercem prohrával. Nakonec Teplice ale vývoj utkání otočily a připsaly si skalp Slovanu po šťastné výhře 2:1.

Reklama

Diviš v Teplicch dosud zasáhl maximálně do utkání MOL Cupu, v lize v novém působišti od příchodu z Mladé Boleslavi nastoupil poprvé. A zrovna v momentě, kdy si to možná ani sám nepřál, protože už v 10. minutě v rámci severočeského derby s Libercem nahrazoval v brance zraněného kolegu Grigara.

„Nemohl jsem být rozehřátý. Předzápasová rozcvička je dělána pro gólmana, který jde od začátku zápasu do brány. Druhý gólman je spíše sparring. Nějaké základní rozcvičení jsem měl, abych byl připravený pro střelbu hráčů před zápasem. Ale pak máte prostoje, než dojdete na hřiště, než se začne hrát a jako druhý gólman nejste v provozní teplotě,“ popisoval Diviš předzápasovou proceduru, která ho běžně čeká, když do zápasů vstupuje z pozice druhého gólmana.

V pátek musel do branky už v 10. minutě. „Takový start není ideální. Ne že bych nechtěl do brány, ale každá střela je takhle na začátku nepříjemná, než si to osaháte. Trávník byl hodně rychlý, klouzalo to, takže pro gólmana to je nepříjemné,“ věděl jedenatřicetiletý brankář.

Diviš proti libereckému Slovanu neinkasoval, ale vychytané čisté konto si do statistik nepřipíše. „Nejde mi o nulu do statistik. Pro nás to byla důležitá výhra po zápasech, které jsme v poslední době nezvládli. Fantastická výhra. Otočili jsme zápas v takové válce, paráda!,“ byl nadšený brankář.

Vážněji musel zasahovat, když vyrazil střelu hostujícího Graiciara v prvním poločase. „Byla to asi jediná větší šance Liberce v zápase. Spoluhráči směrem do defenzivy odehráli solidní zápas, soupeř moc prostoru v útoku neměl. Nevybavuji si nějaký další složitý zákrok, snad kromě liberecké tyčky a střela Graiciara mě trefila,“ popisoval Diviš.

Jak dlouho bude chybět jeho brankářský kolega Tomáš Grigar hned po zápase nevěděl. „Grigi má něco s kolenem, ale nevím, jak vážné zranění to je,“ uzavřel Diviš.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře