Na zimu jsem zvyklý ze Žiliny, říká liberecký brankář Martin Dúbravka

Martin Dúbravka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Martin Dúbravka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LIBEREC - Momentálně ladí formu na soustředění ve Španělsku, ale myšlenkami jsou jistě už u jarního startu první ligy. Fotbalisté FC Slovan Liberec mají před sebou těžký úkol, aby unikli ze sestupového pásma. „Důležitý bude už začátek jarních bojů,“ říká brankář Martin Dúbravka.

Reklama

Jak posuzujete výchozí pozici pro nadcházející část sezóny?

Na podzim jsme mohli a prakticky měli nasbírat více bodů. Nemáme jich mnoho. Ale není to tragédie, nedíval bych se na to jen pesimisticky. Hlavně se musíme vyvarovat chyb.

Nevadí vám osobně letošní dlouhá a pro fotbal nepříznivá zima v českých podmínkách?

Díky pobytu ve Španělsku nejsme v Liberci permanentně, ale pokud jde o mě, jsem zvyklý na zimu ze Žiliny, odkud pocházím a kde jsem chytal. Tam to je podobné jako v Liberci a celém Česku, tedy dost sněhu a minusové teploty. Není to ideální, ale je třeba brát i tyto okolnosti jako součást sportu a fotbalu.

Zůstaňme tedy jen u libereckého Slovanu. Jak se vám pracuje v brankářském týmu?

Tvoříme jej já, Václav Hladký a Radek Porcal. Nikdo neví, jak se budou věci vyvíjet. Trénujeme naplno. Jako brankáři máme vytvořené dobré podmínky. Nabírali jsme kondici a teď je prostor k vyladění herní stránky.

Máte představu, jak by si měl váš celek na jaře počínat?

První kola ukáží, jakým směrem se bude jarní sezóna ubírat. Pokud se nám podaří vnutit soupeři naši hru, mělo by to být dobré. Naše mužstvo je hodně obměněné a hledá svoji tvář a herní charakter. A záleží jen na nás, jak se se zásahy do kádru dokážeme vypořádat.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře