Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy

Ondřej Karafiát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Ondřej Karafiát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LIBEREC - Pevným článkem sestavy fotbalistů libereckého Slovanu je v jarní části prvoligové sezóny stoper Ondřej Karafiát. Zabydlel se ve stoperské dvojici poté, co z kádru odešly některé opory. A vyhlíží nadcházející zápas na Spartě, který pro něj bude specifickou záležitostí. „Nemáme co ztratit,“ říká Karafiát.

Reklama

Bylo těžké nahradit stopery Pokorného a Hovorku, kteří se v zimě s Libercem rozloučili?

Zpočátku ano, protože chvíli trvalo než si naše hra takříkajíc sedla. Momentálně se nám daří a jsme za to rádi. V obraně cítíme větší zodpovědnost, ale doufejme, že naše úspěšná série bude pokračovat. Nastupuji ve stoperské dvojici s Ondrou Kúdelou, který je zkušený.

Jaká je sebedůvěra mužstva?

Tím, že jsme v lize už zachránění, můžeme se zbavit dřívější nejistoty a nervozity. Občas máme i štěstí a říkáme si, že jedeme dál.

Do konce sezóny je ve hře dvanáct bodů.

Z toho vyplývá, že bychom se chtěli dostat ještě výš ze současného osmého místa v tabulce. Ještě nedávno by byla pro nás osmá příčka vynikající, ale když jsme na ni dosáhli, pokusíme se ji ještě vylepšit.

S jakým předsevzetím nastoupíte v neděli 7. května 2017 v Praze proti Spartě?

Nemáme co ztratit. Jak jsem naznačoval, jsme celkem v pohodě a mohli bychom uhrát dobrý výsledek. Nejedeme tam jen bránit, ale bodovat.

Hrál jste už někdy na pražské Letné?

Jsem odchovancem Sparty a jednou jsem za ni nastoupil doma v přípravném zápase proti Slovanu Bratislava. Byl to ale jen přátelák, kdežto teď tam přijedeme s Libercem v lize.

Těšíte se na návrat na letenský trávník?

Mistrovské utkání jsem tam dosud nehrál, takže to bude něco výjimečného. A věřím, že pro mě i zážitek. Snad přijde hodně lidí a pro Slovan Liberec to dobře dopadne.

Na koho si musíte dát v dresu Sparty největší pozor?

Skvělou střeleckou formu má exliberecký Josef Šural, který ale dostal čtyři žluté karty a proti nám nenastoupí. To je pro nás dobře. Sparta má ale víc ofenzivních hráčů a střelců v čele s Lafatou.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře