Na slavné soupeře jsme zvyklí, glosuje ředitel Pavel Šimoníček účinkování liberecké Dukly

Volejbalisté Dukly Liberec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Volejbalisté Dukly Liberec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Na třech frontách každoročně účinkují volejbalisté Dukly Liberec. V letošní sezóně mají za sebou prestižní účast v evropských pohárech i vrchol Českého poháru.

Reklama

A tak úsilí týmu směřuje už „jen“ k play-off extraligy. Především o pozici libereckého družstva v rámci mezinárodních soutěží hovořil ředitel klubu Pavel Šimoníček. „Jsme zvyklí na to, že k nám přijíždí někdo slavný,“ glosoval šéf atraktivní program Dukly.

Liberecká Dukla a evropské poháry. Takové spojení je už samozřejmostí. Můžete to konkretizovat?

Za patnáct let, co jsem u toho v libereckém volejbale, jsme nehráli v Evropě snad jenom ve dvou ročnících, kdy jsme měli slabší výsledky. Jinak si vážíme velkých úspěchů. Byli jsme třikrát ve Final Four, což si málokdo uvědomuje. Letos jsme hráli Pohár CEV a Vyzývací pohár. A splnili jsme očekávání.

Jak vyzněla konfrontace?

Přivítali jsme mistra Kypru. Hráli jsme s francouzským Toulouse a udělali jsme si radost, když přijela italská Ravenna. Poznali jsme znovu, jak vypadá špičkový volejbal v absolutní světové kategorii. Předvedli jsme nádherné zápasy, byla to fantazie.

Vraťme se ještě k italské Ravenně. V čem je možnost potkat se s ní výjimečnou věcí?

Z hlediska atraktivity jen řeknu, že italská Serie A je nejslavnější soutěží světa. Dotáhnout sem italský tým v přípravě nelze, protože nepatříme v rámci klubů úplně mezi evropskou elitu. Každý start italského celku je svátkem pro český volejbal. Platí to třeba i pro České Budějovice, když v minulosti dostaly v Lize mistrů Cuneo.

Jaký ohlas má Liberec ve volejbalovém prostředí?

V odborných kruzích je to ceněné, jelikož evropské poháry jsou pro hráče zkušeností a zážitkem pro veřejnost. Ale v zahraničí je popularita volejbalu ještě větší. Vzpomínám si například na vyprodanou halu při našem zápase v izraelském Tel Avivu. Dojmů a poznatků máme hodně. Jsme zvyklí na to, že každoročně k nám přijede někdo slavný. Předloni jsme měli italskou Piacenzu (úsměv).

Od evropských rozměrů ale pojďme k Českému poháru. Jak hodně vás mrzí neúspěch ve finále?

Mohli jsme mít pohárový hattrick. Za pět měsíců nás neporazil jediný český tým. A slabší chvilka přijít musela. Bohužel se tak stalo na neutrální půdě v Plzni proti Ostravě. Trápili jsme se na servisu. To se čas od času stane každému týmu.

Cítíte na libereckých hráčích velkou touhu po úspěchu v extraligovém play-off?

Vyhráli jsme základní část a dál jdeme z prvního místa po dvaadvaceti kolech. Nechceme se stresovat a věřím, že se kluci budou bavit volejbalem. Jsme favority na titul a takové role se nezříkáme. Rozhodovat se bude až ve druhé polovině března a v dubnu.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře