Na postup jsme se hodně nadřeli, uznal jablonecký Masopust

Lukáš Masopust. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Lukáš Masopust. Foto: SeveročeskýDeník.cz

JABLONEC - Na postup do osmifinále MOL Cupu se fotbalisté FK Jablonec hodně nadřeli. Třebaže hráli v domácím prostředí s druholigovou Viktorií Žižkov, museli vynaložit maximum sil na vítězství 2:1.

Reklama

„Hodně těžký zápas,“ uznal záložník Lukáš Masopust obtížnost souboje s houževnatým sokem.

„Utkání nás stálo tolik úsilí jako by to bylo v první lize, byť soupeř působí ve druhé nejvyšší soutěži. Obránce, kterého jsem si měl hlídat, naštěstí moc neútočil, takže jsem se mohl soustředit i na ofenzivu. Co jsme nedali za šance, to bylo hrozné,“ trpce se usmál Masopust.

Jablonecký stadión tak prožíval napínavý zápas až do poslední minuty. „Mohlo to být klidnější, kdybychom dali góly dříve. Takhle výsledek honíme a sami jsme si to zkomplikovali,“ mínil hráč, který vstřelil první branku Jablonce.

„Standa Tecl to výborně udělal a já jsem jen poslal míč do prázdné svatyně. A že jsme rozhodli z penalty? Rozhodčí ji pískl, takže asi byla,“ měl Masopust jasno.

Přiznal ale, že nepočítal s prodloužením, třebaže oba týmy od něj dělily dvě minuty. „Věřil jsem, že vyhrajeme v základní hrací době. Povedlo se, jsme za to rádi,“ tvrdil přesvědčivě.

Zatímco Masopust patří v poslední době do základního kádru jabloneckého mužstva, nováčkem v něm je záložník Jakub Janetzký. V létě 2017 přišel z druholigové Opavy. Ještě na jaře s ní bojoval o postup do první ligy, který Opavě těsně unikl. Janetzký se tak adaptuje v Jablonci.

„Zvykám si na prvoligové tempo, které je vyšší. A myslím, že se mi podaří, abych byl lepší a podával potřebné výkony,“ svěřil se mladík.

Zájem Jablonce ho potěšil. „Klub byl nejvíc konkrétní v tom, že stál o můj přestup. Zamířil jsem tedy na sever Čech a jsem tady spokojen,“ dodal Janetzký.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře