Na kluky jsem hrdý, smekl trenér Vladimír Růžička před Piráty

Vladimír Růžička. Foto: archiv Ladislav Chlíbek
Vladimír Růžička. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Zdálo se to jako nemožné, přesto hokejisté Chomutova po totálním kolapsu na začátku předkola play off extraligy postoupili do semifinále přes favorizovaný Třinec.

Reklama

Start Pirátů ve vyřazovacích bojích byl tristní, úvodní dva zápasy předkola s Mladou Boleslaví Chomutov prohrál nevídaným způsobem (1:7 a 1:6).

„Vypadalo to opravdu hodně špatně, hodně inkasovaných gólů, tak jsme všichni věděli, že to je krizová situace. Dodnes si nikdo neumí moc vysvětlit, co se vlastně stalo. Ale důležité bylo, že i tak jsme uhráli postup do čtvrtfinále,“ oddechl si chomutovský trenér Vladimír Růžička.

Severočeský celek nakonec zvládl i semifinálovou sérii s Třincem po bojovné i kondiční stránce. „Jsem z toho docela až překvapený, co naši hráči vydrželi. Jsou trénovaní, velice dobře fyzicky připravení a vydrží toho vážně hodně, ale je to také o hlavě. Když se vyhrává, mužstvo to nakopne," líčil Růžička před novináři při hodnocení série.

Hokejový Chomutov si užívá euforii. „Je příjemné, že jsme to zvládli, protože jsem věděl, že ani za stavu 3:1 v sérii není nic rozhodnuté,“ dumal kouč. „Na tým jsem pyšný, musím před klukama smeknout klobouk. Nechali tam všechno. A je vidět, že ten tým má velkou sílu,“ neskrýval Růžička obdiv vůči svým svěřencům.

Byl to absolutně týmový výkon, přesto vynikli brankář Laco, útočníci Vondrka, Huml a překvapivě i Skokan, jenž dával důležité góly. „Gólman nás držel, skvěle ale fungovala i obrana. Mužstvo je semknuté, od toho se odvíjí i herní nasazení. Kluci bojují jeden za druhého, což se ve vyrovnané sérii ukázalo jako klíčový faktor,“ bilancoval Růžička.

V semifinále čeká na Piráty od pátku 31. března tým Liberce, který vyhrál základní část a obhajuje titul. „Bílí Tygři budou favority. Jsou silní, sebevědomí a mají obrovské zkušenosti z loňské cesty k suverénnímu prvenství v extralize. Uvidíme, jak se bude série vyvíjet,“ přemítal Růžička.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře