Na Bohemce jsme se nedokázali dostat do tempa, hodnotil liberecký Pavel Hoftych

Z utkání Bohemians - Liberec. Foto: archic SeveročeskýDeník.cz
Z utkání Bohemians - Liberec. Foto: archic SeveročeskýDeník.cz

Fotbalový trenér Pavel Hoftych i jeho asistent Pavel Medynský zanechali v minulosti výraznou stopu na lavičce Bohemians Praha 1905, ale do Ďolíčku tentokrát zavítali jako soupeři se svým nynějším týmem Slovanu Liberec.

Reklama

Dlouho to vypadalo, že si Liberečtí odvezou v 8. kole Fortuna ligy bod za remízu, jenže tři minuty před koncem inkasovali druhý gól. Hoftych tak byl porážkou 1:2 pochopitelně zklamaný, protože Slovan nenavázal na předchozí výhru nad Spartou Praha.

První poločas skončil v Ďolíčku bezbrankovým stavem. Jak jste to vnímal?

Nedokázali jsme se dostat do tempa. Hráči neplnili roli při brejcích, kromě rychlých akcí nám scházelo i zakončení. A bez vystřelení na branku se nedá pomýšlet na skórování.

Do druhé půle jste zvolil určité změny. Čím byly způsobené?

Vystřídali jsme Alibekova, který měl zdravotní problémy. Rozhodli jsme se poslat na hřiště jednoho útočného hráče navíc. Naše záměry ale zcela narušil inkasovaný gól. Předcházela mu stupidní chyba, kterou Vodháněl krásně využil při svém sólu. Nemělo by se stávat, aby jeden hráč byl schopen projít přes pět bránících fotbalistů. Přesně to se nám přihodilo. Naštěstí jsme brzy srovnali, když centr Malinského využil Oscar. A myslel jsem si, že zápas už bude směřovat k remíze.

Přesto jste odcházeli ze hřiště a ze stadionu se svěšenými hlavami. Čemu přičítáte porážku?

Byla tam situace, kdy Kamso Mara neuhlídal Ugwua. Nevyřešil souboj, a ještě tam došlo k nedorozumění s druhým stoperem Kačarabou. Tím se naskytl volný prostor pro domácího Vodháněla. Z mého pohledu jsme dostali velmi laciný gól. Znovu po obrovské chybě v obranné fázi.

Co vám z celkového hlediska nejvíc vadilo?

Předtím jsme v Karviné i proti Spartě sehráli výsledkově lepší zápasy. Tentokrát jsme zůstali za očekáváním. Bohemka nás nepustila do tlaku a k tomu, abychom hru vygradovali v útočné fázi.

S čím půjdete do ligového pokračování po reprezentační přestávce?

V první části sezony jsme měli těžký los, z osmi kol jen se třemi zápasy doma, z toho s Plzní a Spartou, ale teď se to trošku otáčí a naším cílem je sbírat co nejvíce bodů. Věřím tomu, že v dalších kolech předvedeme lepší fotbal než na Bohemce.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře