Na Ajaxu Amsterodam nás čeká těžký oříšek, uvědomuje si trenér Jaroslav Šilhavý

Jaroslav Šilhavý. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jaroslav Šilhavý. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jablonec n/N. - Náročný a současně nečekaně atraktivní program mají od začátku sezóny fotbalisté FK Jablonec. Kromě Synot ligy, v níž by chtěli patřit do absolutní špičky, účinkují i na evropské scéně. A právě období v poslední dekádě srpna 2015 je pro ambiciózní jablonecký klub klíčovou fází podzimu. „Zvládnout úspěšně dvě soutěže je těžké, ale pokoušíme se o to,“ říká trenér Jaroslav Šilhavý.

Reklama

V lize jste zatím neoslnili, naopak v předkole Evropské ligy jste přešli přes favorizovaný FC Kodaň. Čím si vysvětlujete rozdílné výsledky z těchto bojů?

Co se týče ligového účinkování, momentálně jsme od začátku trošku rozpačití z bodových ztrát. Nabrali jsme je po remíze s Bohemians Praha 1905 a po porážce v Jihlavě. Byla to asi daň evropským pohárům, kdy jsme úspěch z Kodaně nepřenesli do ligy. Zřejmě nejsme dost zkušení, abychom v obou soutěžích souběžně hráli stejně dobře.

Velkým tématem pro jablonecký, ale i celý český fotbal je konfrontace Jablonce s Ajaxem Amsterodam. Co víte o soupeři?

Potvrzuje to, co jsme očekávali. Má spoustu kvalitních a špičkových hráčů, kteří jsou výborně vybavení při práci s míčem. Viděli jsme Ajax při jeho ligovém zápase, kdy v prvním poločase dali tři góly a pak hráli, co potřebovali. Moji asistenti z Jablonce sledovali Ajax i v dalším utkání. Jejich styl je založený na množství přihrávek a dá se předpokládat, že to budou praktikovat i proti nám.

Připravujete se na pravou fotbalovou atmosféru, která vás bude 20. srpna čekat na stadiónu Ajaxu?

Arena má obrovskou kapacitu a už na předešlý pohárový zápas Ajaxu s Rapidem Vídeň bylo hlediště hodně plné. Lidi tam chodí na svůj tým. Někdo řekne, že přijede Jablonec, který je pro Amsterodam neznámým klubem, ale tamní fanoušci stojí při svých hráčích v každém utkání. Z pohledu atmosféry nás čeká těžký oříšek. Ale zvládli jsme to v dánské Kodani. Tam bylo sice na stadionu „jen“ patnáct tisíc diváků, ale taky jsme neslyšeli vlastního slova. Věřím, že se na Ajax dobře připravíme.

Ajax Amsterodam je klubem s vynikající historií a pojmem ve světovém fotbale. Myslíte si, že by z jeho strany mohlo dojít i k podcenění Jablonce?

Pokud by se tak stalo, nezlobili bychom se (úsměv). A rádi bychom toho pak využili, byť nemáme velké zkušenosti z evropských pohárů. V Ajaxu působí mladí a šikovní kluci, kteří jsou pečlivě vybíraní skautingem. A Amsterodam je pro ně přestupní stanicí do ještě větších klubů.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře