Myslím si, že snad přichází můj čas, říká ústecký basketbalista Adam Žampach

Adam Žampach. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Adam Žampach. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Basketbalista Adam Žampach se už několik let pohybuje na palubovkách v nejvyšší soutěži mužů. Momentálně figuruje na soupisce BK Ústí nad Labem.

Reklama

Do „velkého“ basketbalu jste nakoukl už jako mladík právě v děčínských barvách.

Určitě toho nelituji. Děčín byl předtím v jiné situaci, co se týče kádru a financí. Byla to pro mě velká šance poznat, jak to chodí v předním klubu. Zažil jsem tam americké spoluhráče Sanderse, Hatchera, ale i Pavla Houšku, Pomikálka, kteří pak odešli z Děčína do Nymburka.

Takže v Ústí máte na co navazovat?

Doufám, že ano. Chtěl bych pokračovat v tom, co jsem měl možnost okusit si v Děčíně.

Ze začátku probíhající sezóny jste se na hřiště moc nedostal. V poslední době ale už jste na palubovce častěji. Jak to berete?

Tak nevím, co k tomu říci. Není to otázka pro mě. Dřív hráli prostě jiní kluci. Jsem, rád, že teď je to z mého pohledu lepší. Jakou mám minutáž v zápase, záleží na rozhodnutí trenéra. Doufám, že dál přichází můj čas.

Kooperativa Národní basketbalová liga směřuje k závěru základní části. V jakém rozpoložení je ústecký celek?

Snažíme se v domácích zápasech urvat maximum, co to půjde. A jak dopadneme venku, to se uvidí. Každopádně je naším cílem účast v play-off. Proč si dávat malé úkoly? Proti každému soupeři chceme hrát se vztyčenou hlavu. Můžeme překvapit.

Máte už představu o play-off?

Chtěli bychom se vyhnout prvnímu Nymburku, potažmo i aktuálně druhému Děčínu. Nymburk je úplně někde jinde, než ostatní celky. Děčín prožívá výbornou sezónu. Ale zase kdybychom na něj narazili, byla to velká derby s vyprodanými halami a předpokládám, že ve skvělé atmosféře. A třeba bychom je porazili.

ČTĚTE:  Basketbalisté Ústí se vezou na vítězné vlně

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře