Může být Radek Duda novým lídrem Litvínova?

Foto: archiv HC Verva Litvínov
Foto: archiv HC Verva Litvínov

Litvínov - Aktuálně poslední tým hokejové extraligy, Vervu Litvínov (14. místo, 28 bodů), posílil zkušený útočník Radek Duda, který před nedávnem skončil v Energii Karlovy Vary. Duda je protřelým extraligovým harcovníkem, ale také má za sebou několik skandálů. Do týmu Vervy ho chtěl trenér Radim Rulík.

Reklama

Radim Rulík vedl Dudu už v Chomutově při jejich společném působení v první lize. Nyní se opět cesty obou postav ligového hokeje spojí.

Radek Duda byl letos třetím nejproduktivnějším hráčem ve výběru karlovarské Energie při bilanci šestnácti bodů za sedm vstřelených branek a devět asistencí. Odehrál ale jen devatenáct utkání, několik duelů také zaznamenal v druhé lize za Sokolov. Ale i při menším počtu zápasů v extralize se zařadil mezi nejproduktivnější hráče Energie. To svědčí o tom, že je v dobré formě a neztratil čich na góly.

Za nejasných okolností následně v Karlových Varech skončil. Sáhl po něm trápící se Litvínov, který by se potřeboval odpoutat od suterénu extraligové tabulky. Nad přínosem zkušeného útočníka visí otazník, ačkoli jeho hokejové kvality jsou nesporné a měl by se zařadit mezi opory Vervy.

Jak došlo k přesunu Dudy do Litvínova? "Jednání byla korektní a rychlá. Čekalo se jen na vyjádření GM Energie Miroslava Vaňka. Nějaké nabídky jsem ještě měl, ale rozhodl se pro Litvínov," prozradil nový forvard litvínovské Vervy.

O příchodu Radka Dudy také rozhodl fakt, že litvínovský tým vede Radim Rulík. "Už jsme spolu byli v Chomutově a spolupráce byla super. Zná mě od mých nějakých patnácti let. Věřím, že můj hokej se posune a i mančaftu se začne dařit," doufá Duda.

Radek Duda je výborným hokejistou, ale také platí za bouřliváka a stihl už ztropit několik skandálů.

V roce 2002 během play-off mezi Plzní a Vítkovicemi nazval tehdejšího trenéra ostravského celku Aloise Hadamczika šišlavým Polákem. Není proto divu, že si později Duda pod Hadamczikem nikdy nezahrál v národním týmu.

Divoký rok 2002 Duda okořenil ještě nařčením, že tehdejší obránce Plzně Josef Řezníček prodává zápasy. Posléze byl Duda raději vyměněn do Slavie.

Na konci ledna 2003 se na ledě Duda pral s libereckým Martinem Čakajíkem, později Čakajíka napadl ještě v kabině a tvrdil, že tam nikdy nebyl. Jenže už v té době byli na zimních stadionech kamery...

V roce 2005 se Radek Duda pral po utkání s fanouškem Vsetína.

Předčasně Duda skončil i v Českých Budějovicích, kde se pral pro změnu se spoluhráčem Milanem Gulašem na tréninku.

Na začátku roku 2011 při jízdě v autě na přechodu pro chodce srazil Duda důchodce. Také z toho byl poprask.

Letos v srpnu se v dresu Karlových Varů pral během přípravného utkání se Slavií s Martinem Šimonem. V bitce se Šimonem pak pokračoval i na trestné lavici.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře