Musíme zlepšit ofenzivu, říká liberecký David Pavelka po jarní premiéře v Evropské lize

Liberecký fotbalista David Pavelka. Foto: archiv FC SlovanLiberecký fotbalista David Pavelka. Foto: archiv FC Slovan

Liberec - Už třináctý zápas na evropské pohárové scéně v této sezóně sehráli fotbalisté Slovanu Liberec. A třináctka pro ně moc šťastná nebyla, protože podlehli doma nizozemskému Alkmaaru 0:1.

Reklama

Nadějí na postup v Evropské lize se ale hráči severočeského celku ještě nevzdávají. "Pokud se zlepšíme v odvetě, mohli bychom soupeře zaskočit," řekl pro SeveročeskýDeník.cz záložník David Pavelka, který je základním článkem liberecké sestavy.

Jak hodnotíte úvodní jarní vystoupení Slovanu?

Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Ale přesvědčili jsme se, že se i s tímto soupeřem dá hrát. I po odchodech několika opor si v defenzivní činnosti celkem rozumíme. Víc si ale musí sednout ofenziva. Nepřihráli jsme si dvě nebo tři přihrávky za sebou. Na tom je nutné zapracovat.

Poprvé v Evropské lize jste vyšli střelecky naprázdno. Je to komplikace?

Asi ano. Vstřelený gól by nám dodal chuť do dalšího zápasu. Nějaká střela se mohla uchytit. Hlavně naše nová posila Žeňa Budnik odvedl vepředu dost práce, měl pár pokusů, vyhrával osobní souboje a dokázal podržet míč.

V neděli vás čeká ligový duel s Mladou Boleslaví. Co od něj očekáváte?

Snad nás Alkmaar na ligu dobře rozehrál. S Boleslaví to bude souboj o posun ke třetímu místu v tabulce. A taky prověrka před odvetou v Alkmaaru.

Hned na startu jarní sezóny máte docela nabitý program. Jak to vnímáte?

Na podzim jsme také hráli zápasy po třech nebo čtyřech dnech, takže jsme na nabitou termínovou listinu zvyklí. Neměl by to být problém.

Byť vás čeká nejprve domácí liga, zřejmě už přemýšlíte i o pohárové odvetě v Nizozemsku. Jaké budou liberecké záměry pro zápas hraný ve čtvrtek 27. února?

Věřím, že budeme uvolněnější, než doma. Alkmaar asi do nás začne bušit, protože tíhne k ofenzivnímu fotbalu. Nesmíme se toho zaleknout. Zkusíme soupeře zaskočit a postarat se o zázrak (úsměv). Třeba Alkmaar bude zapomínat na defenzivu a v tom by mohla být naše šance.

-mpe-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili
V Krušných horách se objevuje rys V Krušných horách se objevuje rys
Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice

Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy
Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit
Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let


Komentáře