Musíme se vyvarovat zbytečných ztrát, burcuje Stanislav Votroubek po porážce s Pardubicemi

Snímek z utkání Sluneta Ústí -Pardubice. Foto: sportyusti.cz
Snímek z utkání Sluneta Ústí -Pardubice. Foto: sportyusti.cz

Ústí n.L. - Před startem sezóny v Kooperativa NBL posílil basketbalisty ústecké Slunety pivot Stanislav Votroubek. Ústecký odchovanec a 212cm vysoký hráč se zkušenostmi z mezinárodního basketu se pustil do hodnocení zápasu s Pardubicemi (83:87) a úvodu právě probíhajícího ročníku.

Reklama

Po porážce s Prostějovem vás čekal v krátkém sledu hned další domácí zápas a proti Pardubicím to byla znovu velká bitva, byť s porážkou 83:87…

Děláme hodně chyb, což nás stálo zápas s Pardubicemi. V pondělí proti Prostějovu jsme špatně bránili, za což nás Prostějov potrestal čtrnácti trojkami. S Pardubicemi jsme bránili lépe, ale když stáhneme ztrátu na tři body dvě minuty před koncem a pak uděláme tři ztráty za sebou, tak je to pak těžké. S tím budeme těžko vyhrávat. A o to hůře, že jsme s Pardubicemi prohráli tak těsně.

Pardubice ale byly jistě k poražení. Proč to nevyšlo?

Pardubice se daly porazit, to každý soupeř kromě Nymburka. Tentokrát jsme si to prohráli sami tolika ztrátami.

Jak hodnotíte úvod sezóny?

Ještě se sehráváme, ztrácíme míče po špatných přihrávkách, to jsou chyby, které nás sráží. Nyní se budeme připravovat na sobotu, kdy budeme hrát ve Svitavách. Koukneme na video a rozebereme si soupeře. Zápasy jdou rychle za sebou, takže domácí porážky můžeme hned napravit.

V dalším kole Kooperativa NBL budete hrát ve Svitavách, kde jste v minulé sezóně působil. Jak se těšíte?

Diváci ve Svitavách mě snad přijmou v dobrém duchu. Nečekám nějaké velké ovace, ale snad na mě nebudou nic házet (smích). Hrál jsem tam rok, nyní jsem jinde, takže to nějak emočně neprožívám. Nervózní z toho nebudu.

Jak vidíte letošní ročník soutěže, kdo bude favoritem?

Letos bude liga hodně vyrovnaná. První čtyřka se asi vykrystalizuje. Nymburk, Pardubice, Děčín, Prostějov, možná Opava. Tyhle týmy budou patřit mezi favority a ostatní se budou přetahovat o každou výhru.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře