Musíme být trpěliví, říká trenér Chládek o potížích hokejového Děčína

Karel Chládek. Foto: archiv HC Děčín
Karel Chládek. Foto: archiv HC Děčín

Děčín - Není to tak dávno, co děčínský lední hokej patřil k elitě ve druhé lize. Jenže současnost je mnohem prozaičtější a skromnější. Pohled na tabulku probíhajícího ročníku soutěže naznačuje, že nynější tým HC Děčín se krčí až v nejspodnějších patrech tabulky druholigové skupiny Západ.

Reklama

Světlejší období, ale i momentální těžší časy může porovnávat děčínský trenér Karel Chládek, někdejší dlouholetý hráč Slovanu Ústí nad Labem.

Jak se ohlížíte za svým dosavadním působením v HC Děčín?

Ještě před čtyřmi lety jsme byli na špici. Jako trenér jsem zažil tehdejší sezónu, kdy jsme hráli finále druhé ligy s Kláštercem nad Ohří o postup do baráže o první ligu. Měli jsme dobře poskládané mužstvo, které úspěšně procházelo i přes play-off.

Co bylo příčinou, že se tato linie neudržela?

Spolupracovali jsme se Slovanem Ústí a Litoměřicemi. Chodili k nám hráči z těchto celků, ale postupně jsme o ně přišli i pod vlivem toho, jak to dopadlo v Ústí. Náš kádr se neustále omlazoval a bohužel kvalita tam nebyla jako předtím. Dávali jsme v Děčíně šanci mladíkům Vávrovi, Pořickému, Baránkovi, kteří nyní hrají za ústecké áčko. Úroveň současné sestavy není taková, jakou bychom si představovali.

Jak se vám tedy pracuje na děčínské střídačce?

Až na ekonomickou stránku jsem spokojen. Dostávám prostor od vedení klubu. Ale co se týče podmínek, každý rok je to těžší. A otázka hráčů? Nejsou lidi. Ani není možné jim moc nabídnout. Když budu upřímný, tak nic nabídnout. Jezdí zadarmo a hrají skoro zadarmo. Je to čistě amatérská liga.

Počet sedmnácti účastníků v jedné skupině druhé ligy je docela nezvyklý.

Mělo být osmnáct týmů, ale kvůli Berounu, který svaz vyřadil, je nás o jednoho méně. A že jsme v tabulce předposlední a tudíž hodně dole, přičítám už zmíněným ekonomickým podmínkám, které jsou dané. Můžeme stavět jen na mladých hráčích a chvíli bude trvat, než se vrátíme aspoň do středu tabulky. Musíme být trpěliví.

Cíl pro zbytek sezóny?

I když by se snad letos sestupovat nemělo, nikdo nechce skončit poslední.

Jaká je rivalita mezi soupeři?

Startuje v ní několik severočeských klubů, takže třeba s Bílinou to jsou derby. Hrají tam i Jablonec nad Nisou a Klášterec nad Ohří. Zápasy s těmito celky jsou i pro diváky asi zajímavější, než když přijedou například Klatovy. Ale řevnivost ve druhé lize pochopitelně není jako v extralize.

Zmínil jste extraligu. Jak se vám líbí, a máte oblíbený klub?

Neberu to tak, že bych vysloveně fandil jednomu mužstvu. Ale musím se přiznat, že uznávám ofenzivní hru Třince. I jeho kádr a herní kvality se odvíjejí od ekonomiky, ale to platí nejen pro špičkový hokej, ale i fotbal a další sporty.

ČTĚTE:  Mikuláš Antonik zúročuje v Sokolově extraligové zkušenosti

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře