Musíme bodovat v dalších zápasech na Moravě, burcuje ústecký Roman Navarra

Zimní stadion v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Zimní stadion v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ N.L. - V 36. kole WSM ligy hokejisté Slovanu Ústí nad Labem neuspěli proti favoritovi soutěže z Českých Budějovic a Jihočechům na domácím ledě podlehli 1:4. Trenér Miroslav Mach i útočník Roman Navarra si pochvalovali důraz a bojovnost na straně Ústí, proti Budějovicím to ale nestačilo.

Reklama

"Hráči bojovali, i přes porážku jim musím poděkovat, přestože hokejová kvalita byla na straně Budějovic. Bojovali jsme, ale hrajeme na to co máme a soupeř si výhru zasloužil," hodnotil smířlivě prvoligový souboj s Českými Budějovicemi trenér Slovanu Ústí nad Labem Miroslav Mach.

K výkonu rozhodčích se vyjadřovat nechtěl, i když vzhledem ke třem osobním desetiminutovým trestům, které vyfasovali ústečtí hráči (Vrdlovec, Šenkeřík, Volke) byl viditelně rozezlen.

Souboj s jihočeským Motorem komentoval i útočník Slovanu Ústí Roman Navarra. "Z porážky 1:4 jsme smutní, ale Budějovice jsou těžkým soupeřem pro každého. Musíme teď bodovat při zápasech na Moravě. Duel s Motorem byl hodně o emocích, dokázali jsme snížit na 1:2, ale po třetím inkasovaném gólu si to soupeř už pohlídal," pokrčil mladý forvard rameny.

Jak Navarra vidí ústeckou pozici pro play-off? Tým je zatím mimo pozic zaručující postup do vyřazovacích bojů.

"Odehrajeme dva následující zápasy na Moravě, potřebovali bychom tam nejlépe získat šest bodů, abychom se dotáhli na osmé místo. V Prostějově budeme asi vycházet ze zabezpečené obrany, vzhledem k tomu, že jsme od něj doma dostali devět gólů. Havířov zase doma poženou fanoušci," je si vědom forvard.

Navarra čtvrtečním zápasem proti Budějovicím završil stovku odehraných zápasů v dresu Slovanu. "Je to hezká meta, začínal jsem v áčku Ústí ještě v juniorském věku. Nejlepším momentem v Ústí bylo vyřazení Kladna na jaře 2016. V tehdejší čtvrtfinálové sérii jsem vstřelil i pěkný gól, na to vzpomínám," uvažoval Navarra.

Útočník současně vypomáhá druholigovému Děčínu.

"V Děčíně mám vyřízené střídavé starty, takže nastupují v Ústí i tam. Hrajeme na špici tabulky, máme dobrou partu, ale je jasné, že první liga v Ústí má mnohem vyšší úroveň. Ale bude hezké, když si v Děčíně zahrajeme play-off, nastupuje tam i řada borců se zkušenostmi z Ústí, takže tam máme pohodovou atmosféru. Starší hráči z Děčína, například Michal Oliverius,  mají přehled a jsou techničtí, umí zakombinovat. První liga je ale vyšší soutěž, je rychlejší a kvalitnější," dodal Navarra.

Reklama

Hodnocení

3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře