Možná škoda, že následuje olympijská pauza, uvažuje Pavel Kantor při zlepšených výkonech Litvínova

Ilustrační snímek z derby Chomutov - Litvínov. Foto: Ladislav Chlíbek
Ilustrační snímek z derby Chomutov - Litvínov. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Výhru 4:3 po samostatných nájezdech nad Chomutovem si pochvaluje litvínovský gólman Pavel Kantor. Ten při zranění Michaela Petráska aktuálně střeží litvínovskou branku a je rád za fakt, že se litvínovská defenziva zlepšuje.

Reklama

V nájezdech jste neinkasoval a vychytal výhru 4:3 v Chomutově. Zastavil jste pirátské nájezdníky i vyhlášeného střelce Vondrku. Co na to říkáte?

Na nájezdy jsme se ráno před zápasem dívali, vždy se zabýváme tím, jak soupeřovi hráči nájezdy zakončují. Věděl jsem proto, co by chomutovští střelci mohli udělat. Samozřejmě v realitě to ale pak může být jiné. Jsem však rád, že kluci dva nájezdy proměnili a že jsme vyhráli.

Zdá se, že v obraně už fungujete lépe...

V defenzivě jsme se zlepšili, hrajeme už lépe než třeba před pěti až šesti zápasy, kdy to bylo od nás opravdu hrozné. I zahraniční kluci vzadu hrají dobře, Iberer, Sörvik. Mluvíme spolu anglicky, máme taková krátká hesla.

V letošní sezóně premiérově zažíváte pikantní derby mezi Chomutovem a Litvínovem. Co říkáte na vzájemnou rivalitu?

Už jsem s Chomutovem chytal předchozí zápas doma, to jsme na nájezdy prohráli, teď vyhráli. Že to v obou případech došlo až do nájezdů vidím spíš jako náhodu. Oba celky také spolu hrají v létě přípravě, to jsem také odchytal, takže oba týmy se dobře znají.

Jak si užíváte pozici současné brankářské jedničky v brance Vervy?

Pety má nějaké zranění, teď jsem tedy chytal já. Začínáme se zlepšovat. Možná trochu škoda, že následuje olympijská pauza, kdy se nám začíná trochu dařit. V brankářské trojici máme výborné vztahy, jak s Michaelem Petráskem tak i Kubou Soukupem.

Reklama

Hodnocení

3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře