Mostecké házenkářky se loučily se sezonou stříbrem, přijdou velké změny

Ilustrační snímek ze sportovní haly v Mostě. Foto SEVEROCESKYDENIK
Ilustrační snímek ze sportovní haly v Mostě. Foto SEVEROCESKYDENIK

Házenkářky DHK Baník Most zakončily nebývale náročnou sezonu stříbrnou medailí v play-off české části interligy. Třebaže klub toužil po zisku desátého titulu v řadě, nakonec z toho bylo druhé místo.

Reklama

 

„V součtu obou finálových zápasů s pražskou Slavií byl soupeř lepší. Klíčové se ukázalo už první utkání v pražské hale, kde jsme prohráli o šest gólů. Snažili jsme se v domácí odvetě o obrat, ale nevyšlo to,“ sportovně konstatoval mostecký trenér Jiří Tancoš.

Most prohrál 26:32 a druhé střetnutí skončilo remízou 24:24. Kdyby se hrálo na získané body, bylo by to 3:1 pro Slavii, takže nerozhodný výsledek z odvety už neznamenal zásadní faktor pro vývoj série. Mostecké házenkářky by musely pro obhajobu titulu doma zvítězit minimálně o sedm gólů. A to bylo při aktuální konstelaci příliš velké sousto.

Se stříbrnými medailemi na krku se loučily házenkářky Mostu nejen se sezonou, ale pro několik opor Baníku to byl zároveň poslední zápas v interlize.

Už dříve vešlo ve známost, že mj. reprezentantky Charlotte Cholevová odchází do Francie a Veronika Andrýsková do Německa. Aktivní kariéru končí brankářka Dominika Müllnerová a další hvězda týmu Lucia Mikulčík. Ta by měla v klubu zůstat jako trenérka mládeže.

Právě odchody dosavadních stálic mostecké házené jsou obrovským zásahem do týmu. Navíc už bylo publikováno, že trenéra Tancoše nahradí od 1. července Vladimír Šuma, bývalý český reprezentant. Má hráčské zkušenosti z pražské Dukly, německých klubů a Lovosic, kde několik let působil po skončení aktivní dráhy jako asistent a posléze hlavní trenér.


Pokud jde o mistrovskou Slavii, také u ní dochází ke změně na lavičce. Po Janu Salačovi zaujme trenérský post Daniel Čurda, podobně jako Šuma bývalý český reprezentant a hráč pražské Dukly, kde strávil velkou část sportovního života i jako asistent trenéra a sportovní ředitel. Působení u ženského týmu Slavie bude pro něj zbrusu novou výzvou.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře