Mladí hráči mají potenciál, říká ředitel Jablonce Petr Doležal o nových posilách

Petr Doležal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Petr Doležal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jablonec n/N. - Aktivní až do poslední chvíle přestupového období byli funkcionáři fotbalového klubu z Jablonce. Přední prvoligový celek hodlá i po vyřazení z Evropské ligy bojovat v sezóně naplno a upíná svoje snažení k co nejlepšímu umístění v české nejvyšší soutěži. A generální ředitel klubu Petr Doležal upřesnil, k jakým změnám došlo v kádru ve druhé polovině září 2015.

Reklama

Událostí byl hlavně odchod levého obránce Filipa Nováka z Jablonce do Dánska. Ale to není jediná novinka, co se týče uvolnění hráčů z jabloneckého mužstva.

Už dříve odešel obránce Milan Mišůn do Jihlavy. Nedávno zamířil na hostování ofenzivní záložník Vukadin Vukadinovič, a to do Zlína. Mladý útočník Ondřej Mihálik prodloužil smlouvu v Jablonci do 30. června 2018 a zároveň mu vedení jabloneckého klubu umožnilo půlroční hostování v druholigové Vlašimi. Měl by se tam do konce podzimu rozehrát a získat zkušenosti.

Představili jste ale i dvě zbrusu nové posily. Co vás přimělo k doplnění kádru?

Především fakt, že odešel už zmíněný Filip Novák. Museli jsme na to zareagovat. A jsme rádi, že jsme přivedli dva obránce. Jsou jimi Matěj Hanousek z pražské Dukly a Petr Rys z Příbrami.

Dá se naznačit, co jejich příchod znamená pro jablonecký fotbal z hlediska perspektivy?

Vážíme si toho, že takhle mladí hráči, Matějovi je dvaadvacet a Petrovi pouhých devatenáct let, chtějí spojit svoji budoucnost s  FK Jablonec. Rozhodli jsme se je získat, protože naším cílem je hrát v lize o nejvyšší umístění, a to nás nutí, abychom jako klub takříkajíc zabrali i při doplňování kádru. Zároveň se sluší poděkovat klubům, odkud přišli. Stejně tak sportovním agenturám, které je zastupují a s jejich pomocí se přestupy dotáhly do konce.

Na jak dlouho se posily upsaly v novém klubu?

Oba fotbalisté uzavřeli čtyřleté smlouvy. Takovým nadějným hráčům se říká „mladé pušky“ a doufám, že budou přínosem.

Podle čeho usuzujete, že by se mohli prosadit?

Jsou to juniorští reprezentanti, Hanousek hrál i na červnovém mistrovství Evropy jedenadvacítek v Česku. Rys je členem nově se tvořící reprezentace do jedenadvaceti let. Sledovali jsme je v jejich dřívějších působištích a věříme v jejich potenciál.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře