Mladí hráči mají potenciál, říká ředitel Jablonce Petr Doležal o nových posilách

Petr Doležal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czPetr Doležal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jablonec n/N. - Aktivní až do poslední chvíle přestupového období byli funkcionáři fotbalového klubu z Jablonce. Přední prvoligový celek hodlá i po vyřazení z Evropské ligy bojovat v sezóně naplno a upíná svoje snažení k co nejlepšímu umístění v české nejvyšší soutěži. A generální ředitel klubu Petr Doležal upřesnil, k jakým změnám došlo v kádru ve druhé polovině září 2015.

Reklama

Událostí byl hlavně odchod levého obránce Filipa Nováka z Jablonce do Dánska. Ale to není jediná novinka, co se týče uvolnění hráčů z jabloneckého mužstva.

Už dříve odešel obránce Milan Mišůn do Jihlavy. Nedávno zamířil na hostování ofenzivní záložník Vukadin Vukadinovič, a to do Zlína. Mladý útočník Ondřej Mihálik prodloužil smlouvu v Jablonci do 30. června 2018 a zároveň mu vedení jabloneckého klubu umožnilo půlroční hostování v druholigové Vlašimi. Měl by se tam do konce podzimu rozehrát a získat zkušenosti.

Představili jste ale i dvě zbrusu nové posily. Co vás přimělo k doplnění kádru?

Především fakt, že odešel už zmíněný Filip Novák. Museli jsme na to zareagovat. A jsme rádi, že jsme přivedli dva obránce. Jsou jimi Matěj Hanousek z pražské Dukly a Petr Rys z Příbrami.

Dá se naznačit, co jejich příchod znamená pro jablonecký fotbal z hlediska perspektivy?

Vážíme si toho, že takhle mladí hráči, Matějovi je dvaadvacet a Petrovi pouhých devatenáct let, chtějí spojit svoji budoucnost s  FK Jablonec. Rozhodli jsme se je získat, protože naším cílem je hrát v lize o nejvyšší umístění, a to nás nutí, abychom jako klub takříkajíc zabrali i při doplňování kádru. Zároveň se sluší poděkovat klubům, odkud přišli. Stejně tak sportovním agenturám, které je zastupují a s jejich pomocí se přestupy dotáhly do konce.

Na jak dlouho se posily upsaly v novém klubu?

Oba fotbalisté uzavřeli čtyřleté smlouvy. Takovým nadějným hráčům se říká „mladé pušky“ a doufám, že budou přínosem.

Podle čeho usuzujete, že by se mohli prosadit?

Jsou to juniorští reprezentanti, Hanousek hrál i na červnovém mistrovství Evropy jedenadvacítek v Česku. Rys je členem nově se tvořící reprezentace do jedenadvaceti let. Sledovali jsme je v jejich dřívějších působištích a věříme v jejich potenciál.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?
Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?

Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum
Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi

Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku
Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna

Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti
Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu
Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží


Komentáře