Miroslav Holeňák po dlouhém působení ve Slovanu Liberec povede tým Varnsdorfu

Trenér Miroslav Holeňák (vlevo) s majitelem klubu Vlastimilem Gabrielem po podpisu smlouvy ve Varnsdorfu. foto fkvarnsdorf.cz
Trenér Miroslav Holeňák (vlevo) s majitelem klubu Vlastimilem Gabrielem po podpisu smlouvy ve Varnsdorfu. foto fkvarnsdorf.cz

K zajímavé trenérské změně dochází v druholigovém fotbalovém klubu FK Varnsdorf. U mužstva skončil dosavadní kouč Pavel Drsek a jeho nástupcem se stává Miroslav Holeňák, který naposledy působil v trenérském týmu Slovanu Liberec v první lize.

Reklama

 

Drsek přivedl Varnsdorf k šestému místu ve druhé lize, přesto se rozhodl pro ukončení činnosti v klubu a chce se věnovat trénování mládeže v Kladně, odkud pochází. Někdejší ligový hráč Kladna, Blšan, Jablonce, který během kariéry strávil řadu let i v Německu a prosadil se v tamních klubech bundesligy i druhé bundesligy, před příchodem do Varnsdorfu byl hlavním trenérem pražské Dukly a poté asistentem kouče v prvoligových Teplicích.

Miroslav Holeňák odehrál v české první lize 404 zápasů za Zlín, Drnovice, Slovan Liberec, pražskou Slavii a znovu Slovan Liberec. Okusil i angažmá v rakouském Mattersburgu. Největšího klubového úspěchu dosáhl jako hráč v roce 2002, kdy vyhrál s Libercem pod vedením legendárního trenéra Ladislav Škorpila ligový titul.

Jen namátkou, jména jeho některých tehdejších spoluhráčů z Liberce: Johana, Janů, Štajner, Nezmar, Koloušek, Papoušek, Slepička, P. Lukáš, brankář Kinský a další. Se stejným klubem, ale i Slavií Praha získal také další ligová medailová umístění. Nastoupil do několika zápasů i za českou reprezentaci.

Holeňák sbíral trenérské zkušenosti u mládeže v Liberci a následně patřil do trenérského týmu A- mužstva v roli jednoho z asistentů, když hlavními libereckými kouči postupně byli David Holoubek, Zsolt Hornyák, Pavel Hoftych (nyní kouč Mladé Boleslavi) a ještě letos na jaře seděl na trenérské lavičce po boku Luboše Kozla.

U týmu spolupracoval i s dalšími členy trenérského štábu, např. s Jiřím Jarošíkem, nynějším trenérem Teplic, Pavlem Medynským. Po sezoně ale Holeňák kývl na nabídku z Varnsdorfu, kde by měl zahájit letní přípravu 20. června.                                                                                                                                         


Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře