Michal Plutnar po návratu do Liberce z Benátek nad Jizerou si váží šance

Michal Plutnar. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Michal Plutnar. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Obránce Michal Plutnar se vrátil na extraligový led po dlouhé době, jelikož předtím nastupoval jen na začátku sezóny, a to pouze do začátku října. V sestavě libereckých hokejistů dostal zhruba od poloviny února 2015 nečekanou šanci.

Reklama

K návratu do dresu Bílých Tygrů mu pomohly spolehlivé výkony v prvoligovém celku Benátek nad Jizerou, což je farma libereckého klubu. „Vážím si šance v extralize,“ vyjádřil se Plutnar ke svému comebacku.

Jak byste zhodnotil svoje dosavadní účinkování v probíhající sezóně?

Byl jsem nováčkem v extralize, ale hned napoprvé jsem se trvale neprosadil. Kluci hráli ve větší pohodě a nějak jsem do hry nezapadal asi tak, jak bych měl. Ale v prvoligových Benátkách nad Jizerou jsem se snad rozehrál a nebyla to marná zkušenost. Výhodou je, že Liberec je se svou farmou propojený. A dopadlo to tak, že jsem dostal možnost vrátit se i do extraligového kádru Bílých Tygrů.

Dají se porovnat obě soutěže, které poznáváte během jednoho soutěžního ročníku?

Rozdíl tam malinko je, což je pochopitelné. V extralize působí zkušení hráči, kteří si dovedou poradit i v osobních soubojích. Neodpalují puky od sebe, ale snaží se i o taktickou vyspělost. I první liga má něco do sebe. Byl jsem v ní spokojený. Je to pro mladé hráče v podstatě příprava na extraligu.

Vám se obnovená premiéra povedla v tom smyslu, že jste vstřelil svůj první gól v extralize a byl jste vyhlášen nejlepším hráčem zápasu s Olomoucí. To jsou dva významné okamžiky najednou.

Jsem velice rád hlavně za vítězství. Všichni jsme makali na sto dvacet procent. Stříleli jsme ze všech pozic. A snad jsme vyplnili pokyny trenérů. Vyhovuje mi systém, když hráči dokáží za sebe zaskočit podle potřeby a vývoje na ledě. Pokud na tom budeme dál pracovat, jen dobře. A že mě ocenili jako hráče zápasu? Byla to odměna, ale neberu to jako vyloženě něco osobního. Výš stavím kolektivní výkon.

A v dalším vítězném duelu s Vítkovicemi jste se na úspěšném výsledku podílel i gólovou asistencí.

Je příjemné, že jsem nastoupil dvakrát v základní sestavě a pokaždé jsme vyhráli. Šest bodů za tři dny, to je dobrá vizitka.

Bílí Tygři se v závěru základní části extraligy snaží vylepšit jedenácté místo v tabulce. Jak vidíte vyhlídky na předkolo play-off?

Pokusíme se dál vyhrávat za tři body. Nesmiřujeme se s tím, že nejsme v desítce, boj o ni nevzdáváme. Stát se může cokoliv. Soupeři před námi třeba zaváhají a přáli bychom asi, aby nám vyšla nějaká vítězná série. K tomu je ale potřebné, abychom produkovali jednoduchý hokej a dali v zápasech víc než jeden gól.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře