Město příliš nepodporuje teplický fotbal. Na výraznou posilu nemáme peníze, zní z vedení klubu

Předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer. Foto: archiv AGC Flat Glas
Předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer. Foto: archiv AGC Flat Glas

TEPLICE - Ve čtvrtek 15.2. se konala tradiční tisková konference FK Teplice přes startem fotbalové první ligy. Už v sobotu začíná jarní část HET ligy a teplický tým nastoupí na hřišti Jablonce.

Reklama

Na tiskové konferenci odpovídali na dotazy novinářů zástupci fotbalových Teplic. Konkrétně předseda představenstva Pavel Šedlbauer, ředitel klubu Petr Hynek a trenér Daniel Šmejkal.

Klub přezimoval na 6. místem v tabulce a toto umístění chce na jaře udržet.

"S umístěním po první polovině sezóny jsme realitvně spokojeni. Mrzí mě vyřazení od Hradce Králové z MOL Cupu. To mě zklamalo hrozně. Pokud chceme do evropských pohárů, z MOL Cupu by byla nejsnažší cesta. Stále ale chceme koukat po pohárových příčkách z ligy, nic nevzdáváme. Situace je ale trochu složitější vzhledem k některým odchodům z kádru," započal svůj komentář předseda představenstva Pavel Šedlbauer.

"Čeká nás 14 ligových utkání, chceme v každém z nich bodovat. Jsme na šesté pozici a minimálně ji chceme udržet. Chceme bojovat o každý bod, na soutěž se těšíme. Máme 23 bodů, což je slušný vstup, ale ještě jsme se nezachránili, takže musíme získat důležité body a pak se posunout dál," nastínil ambice týmu trenér Daniel Šmejkal.

Výrazným oslabením z hráčského kádru byl odchod záložníka Martina Filla do Baníku Ostrava: "Martin Fillo odešel, je to střelec našich pěti branek na podzim a důležitý hráč. Vyloženě na jeho pozici jsme nikoho nesehnali, ale máme tu vlastní hráče, takže věříme, že tu mezeru dokážeme zacelit," vysvětlil Šmejkal.

Město Teplice sportu příliš nepomáhá

Tématem bylo, proč klub neuvolnil peníze na nákup odpovídající posily místo středopolaře Martina Filla. A to se rozpovídal předseda představenstva Šedlbauer:

"Protože je nemá. Budujeme hřiště s umělou trávou. Opět jsme se nedohodli s městem na slušné dohodě. Proto peníze za případnou posilu jsme věnovali na výstavbu hřiště, který se vrátí s ohledem na budoucnost klubu. Martin dostal v Ostravě lepší finanční podmínky a nedokázali jsme ho udržet. Kdyby se město s námi na výstavbě hřiště podílelo, mohli jsme dostat nějakou dotaci od státu. Jako soukromý subjekt ji nedostaneme. Město nám vždy slibuje nějaké záležitosti, ale nakonec vše odmítlo. Přitom na vyhlášení ankety Sportovce Teplicka jsme vyhráli snad všechny kategorie, reprezentujeme město, ale od města tu podporu nedostáváme," byl teplický šéf rozezlen.

A Šedlbauer dodal bližší detaily: "Od města dostáváme na mládež 1,5 milionu korun. Je to více než v minulosti, ale ve srovnání s jinými městy a kluby je to málo. Navíc táhneme sami celý stadion, veškeré náklady i mládež. Mládežnický fotbal nás stojí kolem 10 milionů a od města dostáváme 1,5 milionu. Přes 8 milionu doplácíme sami."

Klub přivedl mladíka z Uruguaye

Teplice přes zimu zkoušely během přípravných zápasů rozestavení 3-5-2 či 4-4-2. Kádr pak rozšířil mladý střední útočník či křídelník z Uruguaye Yhojan Dias.

"Hráč přišel na zkoušku z druhé uruguayské ligy, měli jsme o něm nějaké informace a rozhodli jsme se, že ho angažujeme," prozradil trenér Šmejkal. Ředitel Hynek pak dodal, že jeho příchod zprostředkoval agent.

Reklama

Hodnocení

3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 10x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře