Medaile je symbolem úspěchu, říká trenér lovosických házenkářů Vladimír Šuma

Trenér lovosických házenkářů Vladimír Šuma. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czTrenér lovosických házenkářů Vladimír Šuma. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Lovosice - Házenkáři Lovosic prožívají jednu ze svých nejlepších sezón v extralize. Mají nakročeno k zisku medaile, protože se momentálně drží na skvělém druhém místě tabulky. A jelikož se jim povedlo navýšit bodový náskok i před třetí a čtvrtou příčkou, mohou jít s velkým odhodláním do zbývající části soutěže.

Reklama

"Po čtvrtém kole nadstavbové skupiny se pomyslný šestičlenný peloton týmů rozdělil na dvě půlky. Patříme do té horní trojice a nebudu zakrývat, že jsme zatím spokojeni," oddechl si lovosický trenér Vladimír Šuma po zápase s Jičínem.

"Porazili jsme úřadujícího mistra o pět gólů, a mohlo to být i o víc. Respektuji, že Jičín má zraněné opory a postrádá nejlepšího hráče Tomáše Babáka, který odešel do Švýcarska. Ale to k házené patří a ani ostatní celky nejsou třeba v ideálním rozpoložení. Všichni v extralize ovšem bojují naplno. Je to boj o medaile, které jsou symbolem úspěchu," podotkl Šuma, jenž je hlavním trenérem Lovosic první sezónu a hned sahá po vynikajícím osobním i týmovém výsledku.

"Nejde jen o mě. Vím, že Lovosice se posledních osm až devět let pohybují v popředí extraligové tabulky. V podstatě to znamená, že každoročně končí od pátého do druhého místa, a to je obdivuhodné," těší se Šuma z pozitivní bilance.

Na výkonech družstva ale nachází i nedostatky. "Občas do toho promlouvá nervozita, což je pochopitelné. Není lehké udržet plynulost a efektivitu hry proti soupeřům, kteří nás někdy už berou za favority. Jsem rád, že tuto roli plníme v domácích zápasech před vynikajícími diváky," uvažuje trenér.

Očekává, že jeho svěřenci půjdou do finiše sezóny s velkou vervou. Jak to vypadá se zraněným Milanem Berkou? "Má problémy s plotýnkou a kyčlí. Přece se v šestatřiceti nebo sedmatřiceti letech ozývají stará zranění. Ale Milan Berka je náš klíčový hráč a stejně jako o ostatních kluků u něj převažuje touha pomoci týmu za každou cenu. Věřím, že bude v pořádku už v příštím kole o velikonocích v Hranicích na Moravě," dodává trenér Šuma.

-mpe-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu


Komentáře