Martin Ručinský si zahraje finále po čtyřiadvaceti letech!

Martin Ručínský. Foto: archiv Hokej-Litvínov.cz
Martin Ručínský. Foto: archiv Hokej-Litvínov.cz

Litvínov /EXKLUZIVNĚ/ - Spousta komplimentů se snáší na hokejového útočníka Martina Ručinského. Ve čtyřiačtyřiceti letech je tahounem Vervy Litvínov v extralize a společně se svými spoluhráči se chystá na finále!

Reklama

Už samotný postup do bojů o zlato je obrovským úspěchem severočeského mužstva. „Je to krásné, ale doufám, že ještě nekončíme. Čeká nás další krok, nová série a cítíme, že titul je sice daleko, ale svým způsobem i blízko,“ říká Ručinský.

Litvínov se probojoval do finále po devatenácti letech. Tehdy jste u toho vzhledem ke svému působení v zámoří chyběl, ale jednu vlastní zkušenost s finálovou sérií extraligy už máte! Vzpomínáte si na to?

Ano, už je to dávno. V roce 1991 jsem hrál finále tehdejší československé ligy za Litvínov proti Dukle Jihlava. Získali jsme stříbro. Bylo mi dvacet let, teď jsem o čtyřiadvacet let starší. A je to trošku jiné. Tenkrát jsem vlastně začínal kariéru, nyní to prožívám úplně jinak. Moc si vážím toho, kam jsme se dostali a že mám ve svém věku poslední šanci.

V čem je největší síla současného Litvínova?

V mančaftu jako takovém, v partě. Po všech stránkách jsme si sedli. Lidi a fanoušci jsou taky skvělí, máme nádherné návštěvy na domácím zimním stadiónu. Všichni stojí za námi. A trenéři Radim Rulík s Milošem Hořavou odvádějí obrovskou práci. Je to jejich zásluha, jak nás dali do kupy, nastolili řád a díky nim jsme tam, kde jsme. Je tady i psychická síla a chuť - od brankáře po posledního útočníka.

Takže není nutné vyzdvihovat jednotlivce?

Jak už jsem říkal, máme vynikající hráče. Sešlo se to neskutečně. A přišel vrchol sezóny.

Finále vypukne v sobotu 11. dubna.

Bude to hokejový svátek. Litvínov na takové zážitky čekal dlouho. Padesát sedm let jsme v lize a nikdy jsme pohár nevyhráli. Tenhle klub a tohle město si to zaslouží.

Reklama

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře