Martin Havelka si za Litoměřice střihne zážitek proti Jágrovi a pak se připojí k Litvínovu

Martin Havelka. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Martin Havelka. Foto: SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Několik talentovaných hokejistů Litvínova působí letos v prvoligových Litoměřicích. Mezi ně patří například útočník Martin Havelka, který bojoval s Kališníky o play-off ve WSM lize a současně si připsal několik startů v litvínovském "A" týmu.

Reklama

Nastupujete za Litoměřice, ale také jste vypomáhal v Litvínově. Jako kmenový hráč Vervy, jakou formou jste působil v Litvínově?

Za Litvínov jsem odehrál deset zápasů, bohužel zrovna během černé série proher, která nás odsoudila na poslední místo, současně se vyměnili i trenéři. Sehrávali jsme se s novým systémem. Na tréninku jsme spíše nacvičovali, než že bychom trénovali a bylo to znát na kondici. Snad během olympijské pauzy se připravíme na závěr sezóny. Naposledy jsem hrál se Zlínem (30.1).

Dostal jste prostor v kádru Vervy při velké marodce týmu. Bylo ale asi složité, abyste vy a další mladí hráči tým zachraňovali, že?

Měli jsme v tom období hodně mladé mužstvo. Bohužel to dopadlo takhle. Myslím si, že se ale forma týmu zvedá a blýská se na lepší časy.

Aktuálně hrajete za Litoměřice. Nastoupil jste v jejich dresu ve středu 7.2. proti Karlovým Varům (0:4) a v dalším utkání v sobotu zajíždíte na Kladno, kde si zahrajete proti Jaromíru Jágrovi #68. Jak se na tento střet těšíte?

Konfrontace s Karlovými Vary byla zajímavá. Myslím si, že se blíží extraligovým parametrům a mají na to, aby hráli o extraligu. Uvidíme, jak si povedou v baráži, pokud tam budou. Co se týče Kladna, bereme to jako motivaci zahrát si s Jágrem, který hrál dlouho v NHL. My v Litoměřicích už nemáme co ztratit, jelikož se nám play-off vzdálilo. A třeba překvapíme.

Jaký bude váš další program do následujících dní?

V sobotu budu hrát za Litoměřice v Kladně a od pondělí se připojím k Litvínovu. Už  vše směřuje k přípravě na play-out a všichni hráči z kádru Litvínova budeme spolu trénovat, abychom byli k dispozici pro závěr sezóny.

Jak hodnotíte sezónu v Litoměřicích?

V Litoměřicích máme super projekt, veškeré podmínky, máme hodně madý tým. Je tu i více kluků z Litvínova. Bohužel výkony nejsou takové, jaké jsme čekali. Dlouho jsme bojovali o play-off ale po porážce s Vary to vypadá, že už jsme bez šance na postup. Koukal jsem na zápas s Ústím, pak přišla porážka s Vary. Asi jsme v koncovce sezóny na play-off neměli.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře