Manažer Miroslav Přikryl: Čeká nás asi komplikovaná sezona v extralize

Miroslav Přikryl, generální manažer volejbalistů SKV Ústí nad Labem. Foto SEVEROCESKYDENIK
Miroslav Přikryl, generální manažer volejbalistů SKV Ústí nad Labem. Foto SEVEROCESKYDENIK

Nebývale náročná je pro volejbalové týmy probíhající sezona nejvyšší soutěže mužů. Uvědomuje si to po odehrání několika úvodních kol i generální manažer a šéf klubu SKV Ústí nad Labem Miroslav Přikryl.

Reklama

 

Jak byste charakterizoval letošní ročník ligových bojů?

Po období, poznamenaném covidovými opatřeními a nesestupových sezonách, je tady nový, těžší a takříkajíc rizikovější model soutěže. Dva týmy ze třinácti účastníků sestupují do baráže a zachrání se jen jeden. Takže to beru tak, že i Ústí čeká komplikovaná sezona. Především vzhledem k tomu, že ostatní celky hodně investovaly do nákupu hráčů, kdežto my jsme zůstali standardní.

Hovoří se i o oslabení ústeckého kádru. Jak to vidíte?

Odešli nám dva cizinci – srbský smeřař Vemič a nizozemský univerzál Solkema. Nebyli to sice tzv. rozdíloví hráči, ale zapadli do týmu a byli nositeli určité stability výkonnosti. Velkou ztrátou je odchod Tibitanzla do VK Lvi Praha. Dostal lepší nabídku, když během šesti let v Ústí si takříkajíc udělal jméno a zasloužil si přestup do kvalitnějšího týmu.

Kdo na jejich místa?

Přišli mladí, nadějní hráči. Věřím, že se budou postupně zlepšovat, abychom jako celek zvládali napínavé koncovky zápasů.

Co tedy očekáváte od extraligy?

Usuzuji, že bohatští týmy doplněné o cizince budou hrát v tabulce nahoře. Tedy, že asi čtyři až pět klubů bude usilovat o extraligové medaile. Tím by se mohla tabulka rozdělit na horní část a ostatní. U dalších celků vidím velkou vyrovnanost. Zatím to nevypadá na to, že by někdo vyloženě překvapil způsobem, jaký by nikdo nečekal.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře