Manažer házenkářů Lovosic Vojtěch Srba: Chceme získat i fanoušky z Litoměřic

Sportovní manažer Lovosic Vojtěch Srba. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Sportovní manažer Lovosic Vojtěch Srba. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Lovosice - Spokojeni se vstupem do nového roku mohou být házenkáři Lovosic. Vyřadili totiž ve čtvrtfinále Českého poháru Duklu Praha a mohou se těšit na semifinále. Současně si chtějí ještě vylepšit pozici v extraligové tabulce. Podle sportovního ředitele Lovosic Vojtěcha Srby patří Lovci na vyšší příčky v tabulce. "Vloni jsme byli po základní části šestí, letos chceme pozici pro play-off vylepšit," říká Srba.

Reklama

Zanedlouho Lovci vstoupí do jarní části sezóny házenkářské extraligy. S jakými pocity do prvních zápasů půjdete?

Do druhé části sezóny jdeme s tím, že si chceme napravit reputaci po podzimní části. Tam jsme za očekáváním a potřebujeme zabrat. V Českém poháru jsme postoupili do semifinále přes Duklu Praha, což nás jistě povzbudí a bude to mít pozitivní vliv. Věřím, že i v lize jsme neřekli poslední slovo.

Aktuálně jste v tabulce až na 7. místě, v Českém poháru se vám ale daří...

Přáli bychom si být výše v extralize. Proti Dukle sehrálo roli i to, že jsme hráli jako hůře postavený tým v tabulce doma a to mělo pro nás dobrý vliv. V semifinále se ale výhoda domácího prostředí bude losovat.

Jak vidíte situaci s ohledem na blížíce se play-off?

Dovolil bych si říct, že play-off máme jisté. V tabulce máme na nepostupové pozice před soupeři náskok. Ale určitě se chceme v tabulce dostat ještě výše. Sice vloni jsme po základní části byli šestí a pak došli do finále, nyní ale chceme být na lepším umístění po dlouhodobé části.

V regionu jste silnou házenkářskou značkou, v nedalekých Litoměřicích se divácké podpoře těší hokejisté. Chtěli byste získat i diváky z okolních měst?

Cítím rozhodně potenciál získat na tribuny litoměřického diváka. Chystáme se také udělat analýzu, abychom zjistili, odkud k nám jezdí diváci na zápasy. Myslím si, že drtivou většinu našich fanoušků budou tvořit místní lidé z Lovosic. Rádi bychom získali i fanoušky z okolních měst.

Jak se vám zamlouvá počet diváků na lovosické házené pohledem na tribunu?

Jsem rád, že nás fanoušci podporují v docela velkém počtu a věřím, že je odměníme i naší kvalitní hrou a zážitkem z házené.

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře