Manažer fotbalového Ústí: Finanční potíže nemáme

Petr Němec. Foto: archiv MojeÚstecko.czPetr Němec. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Sportovní manažer fotbalistů FK Ústí nad Labem je spokojen s tím, že se tým zachránil ve Fotbalové národní lize. Ovšem takový cíl Arma před sezonou neměla. Chtěla se pohybovat v popředí tabulky, tak jako v předchozích letech.

Reklama

"Měli jsme o sezoně jinou představu. Mysleli jsme si, že budeme hrát v první polovině tabulky. Nakonec jsme se dlouho strachovali o záchranu. Příčinou byl bídný začátek sezóny a soupeři nám utekli. Prohrávali jsme doma, ztráceli jsme dobře rozehrané zápasy. Ale dokázali jsme se zvednout a už na konci podzimu jsme začali bodovat. Posléze odpadl Kolín s Mostem, takže jsme si záchranu zajistili celkem v předstihu," hodnotí sportovní manažer Ústí Stanislav Pelc.

Ústí skončilo dvanácté, pod sebe dostalo ještě Třinec s Frýdkem-Místkem. Do třetí ligy sestoupil Kolín s Mostem. Do SYNOT ligy pak postoupila Olomouc a Varnsdorf.

Severočeši v průběhu ročníku měnili trenéra. Kouče Přerosta nahradil Petr Němec. "Určitě tým zvedl, začali jsme pod jeho vedením vyhrávat. Když už to ale vypadalo, že se zvedáme, prohráli jsme s posledním Kolínem. Ale mužstvo šlo nahoru a byl to pozitivní impuls. Splnil to, co jsme od něj očekávali a měl by u týmu pokračovat," řekl Pelc na adresu trenéra Němce.

Změny v kádru? "Chceme tým omlazovat, také záleží na financích. Zabudováváme do kádru mladé hráče z mládeže a celkem hrají dobře. Někteří hráči se vrací z hostování do svých klubů, například Melunovič. Někoho budeme také potřebovat přivést," nastínil Pelc.

Klub by měl pokračovat ve Fotbalové národní lize, tedy druhé nejvyšší soutěži. Přestože nepatří k bohatým celkům, finanční potíže, jak nedávno prosáklo na veřejnost, nemá. "Je to fáma, nevím, jak to vzniklo. Po této informaci jsem byl velmi rozezlen. Někde bylo napsáno, že dlužíme čtrnáct milionů korun, což je nesmysl. Naopak pak nás nechtěli podpořit dva sponzoři po této nepravdivé informaci," uzavřel Pelc.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře